Novinky

V iOS 15 bude osobní hotspot podporovat bezpečností protokol WPA3. Jaké to přinese výhody?

Osobní Hotspot v iOS je nejjednodušší a nejrychlejší cesta jak se připojit k internetu na vašem Macu, iPadu, či jakémkoliv zařízení, které v sobě nemá mobilní data. Zabezpečení Wi-Fi prostřednictvím WPA2 je jedním z nejvíce používaných protokolů a mimo jiné ho do teď používal i osobní hotspot na iPhonu. V iOS 15 se ale dočkáme zásadního vylepšení. Osobní hotspot bude nově podporovat WPA3, které pochopitelně více zabezpečí vaší síť oproti neoprávněným připojením a ochrání vaše data.

WPA3 bylo představeno v roce 2018 sdružením Wi-Fi Alliance. Cílem nového protokolu bylo větší zabezpečení při současném zachování jeho jednoduchosti. Apple produkty se dokázaly na sítě s WPA3 připojit už delší dobu, osobní hotspot ale do teď podporoval pouze slabší a méně bezpečný protokol WPA2.

Zdroj: Apple.com

Většina běžných uživatelů rozdíl mezi WPA2 a WPA3 u osobní hotspotu prakticky nepozná, ale je zde rovnou několik benefitů. Mimo doporučení, abyste vybrali silnějšího heslo, které jen tak někdo neuhodne, WPA3 přidává složitější autentifikaci hesel, která předejde takzvaným brute force útokům.

Operační systémy iOS 15 a iPadOS 15 jsou zatím v testovací fázi a oficiálního vydání se dočkáme až v září.

A co vy? Máte doma už router, který podporuje WPA3, případně jak vnímáte výše uvedenou novinku v iOS 15? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button