AktualityNovinky

V App Storu se objevily stovky infikovaných aplikací

Dlouhá léta platilo, že veškerý obsah z obchodu App Store byl naprosto bezpečný. Tuto skutečnost však před několika dny narušila skupina činských hackerů, kteří do světa vypustili upravený nástroj Xcode pro vývojáře mobilních aplikací. Tento software automatický infikoval každou aplikaci natolik rafinovaným způsobem, že ani kontrolní mechanismy Applu nezaregistrovaly žádné riziko. Mallware dokáže odposlouchávat elektronickou komunikaci, odcizit hesla či nahlížet do schránky se zkopírovaným textem. Mezi postižené aplikace patří například populární chatovací klient WeChat či čínský portál pro nakupování vlakových jízdenek.

app-store-AppleBezpečností agentury údajně narazily na 344 infikovaných aplikací. Apple prozatím toto číslo nepotvrdil, nicméně je velice pravděpodobné, že aplikací může být daleko víc. Velkou neznámou stále zůstáva způsob, jakým se hackerům podařilo škodlivé aplikace dostat do App Storu, aniž by došlo k jejich odhalení. Americký výrobce ve stručném prohlášení uvádí, že škodlivý software byl již z obchodu odstraněn. Zároveň došlo k nasazení bezpečnostích opatření, které mají podobným incidentům zabránit.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button