NovinkyRecenzeTipy a triky

Uživatelská recenze: Spigen Ultra Thin Air Clear

Světově známá značka Spigen samozřejmě ihned po oficiálním uvedení iPhone 5 začala usilovně pracovat na nových a jak jinak než skvěých obalech přímo pro tento telefon.  iPhone páté generace je opravdu tenký telefon a co se týče designu, jedná se o vytříbený kousek, který se jistě bude všem líbit.

Pokud hledáte ideální kryt, který “neporuší” čístý a skvělý design iPhone 5, hledáte právě obal Ultra Thin Air Clear od společnosti Spigen. Tento obal si v následující recenzi detailněji popíšeme.

Máte o tento kryt zájem? Můžete ho rovnou objednat na InnocentStore.cz!

Co je obsahem balení?

I samotné balení je hodně “thin” a hned při prvním pohledu na něj vidíte samotný obal na iPhone 5. Součástí celého balení je onen již několikrát zmiňovaný obal, který je tenký pouze jeden milimetr a vyrobený z velice odolného polykarbonátu. V balení ještě kromě samotného obalu také naleznete hadřičku na displej, která dokonale vyčistí každý displej a v neposlední řadě je zde také fólie na displej, která ho chrání proti nepříjemnému poškrábání.

Na zadní straně obalu je logo samotného výrobce, jinak je celý obal dokonale čistý a průhledný. V žádném případě tedy nezasahuje do špičkového designu iPhone 5. Je pouhý jeden milimetr tenký, takže pocitově ani nevíte, že jej máte na telefonu nasazený. A přitom máte dobrý pocit, že si třeba zadní stranu telefonu opravdu nepouškrábete. Jak skvělé!

Proč zvolit právě tento kryt?

Tento obal zvolí hlavně ti lidé, kteří si chtějí zachovat již tak propracovaný a vytříbený design iPhone 5 a nechtějí ho zohyzdit tlustým a ošklivým obalem. Spigen Ultra Thin je pouhý jeden milimetr tenký, takže ani nevíte, že je nasazený na telefonu.

Všechny hrany obalu jsou dokonale zabroušené a skvěle se drží v ruce. Nikde nepříjemně neřeže, na telefonu neskřípe jak je to u levnějších obalů a celkový pocit z obalu je na hodně vysoké úrovni.

Tento obal je vyráběn jak v čiré barvě, tak i v barvě černé, která se dokonale hodí k iPhonu v černém provedení. Pro bílou variantu bychom rozhodně doporučovali Air Clear verzi, která se k němu jednoduše hodí.

Samozřejmostí obalu je přístup ke všem systémovým tlačítkům a jejich bezproblémové ovládání. S drtivou většinou příslušenství je iPhone 5 v obalu Spigen Ultra Thin kompatibilní, jelikož je tenký pouhý milimetr. Tudíž nemusíte mít strach, že budete muset buď příslušenství vyhodit, nebo vždy při například zasouvání telefonu do docku samotný telefon vyndávat z obalu, což by bylo značně nepraktické.

Výhody a nevýhody

+ Skvělý vzhled, úžasná tenkost a celkové provedení.
+ Na telefonu brilantně drží, nikde nevystupuje nad displej a je dokonale pevný.
+ Pocitově ani nevíte, že je obal na telefonu nasazený.

– Pro někoho možná vysoká cena.

Po týdenním používání

 • Obal na telefonu opravdu hodně pevně drží.
 • Supertenký obal, který ani nepostřehnete, že je na telefonu nasazený. Nepřidává na tloušťce. Design telefonu zůstane zachovaný.
 • Ultra Thin v žádném místě nevystupuje nad displej, při ovládání tedy nikde navadí jezděním prstů po displeji – ani při prohlížení fotografií a dalších činností.
 • Všechny systémová tlačítka jsou bez problému přístupná a dokonace můžete iPhone 5 s nasazeným obalem používat na většinu příslušenství – jako jsou docky atd.
 • Škrábance nejsou na obalu díky jeho materiálu nikde vidět, tohle se výrobcům opravdu povedlo. Obaly je vyrobený z velmi pevného polykarbonátu.
 • Dokonalá ochrana telefonu, který je jako v bavlnce, bez škrábanců a prachu.

Hodnocení závěrem

Klady

 • Skvělá tloušťka obalu.
 • Dokolane na iPhonu sedí.
 • Nikde žádné škrábance.

Zápory

 • Bohužel (bohudík?) jsme při testování žádné mínus.

Doporučené články

3 Komentáře

  1. Já ti nevím. InvisiShield prý je velice dobrá ochrana displeje, ale zbytek iPhonu zůstane nechráněný. Možný když už chceš iPhone hyzdit nějakým krytem tak zkusit kombinaci obojího.

   Já sám nemám žádný kryt na iPhone, pouze folii od EasyStore.cz na přední a zadní straně.
   Na přední mám toto:
   http://www.easystore.cz/iphone/iphone5/ochrana-displeje/puregear-iphone5-puretek-kit.html

   Na zadní mám toto:
   http://www.easystore.cz/iphone/iphone5/obaly/slickwraps-carbon-gun-metal.html

   Koukal jsem ale do nabídky od InnocentStore.com a moc se mi líbí tento:
   http://www.innocentstore.cz/iphone/product=625&name=deff_cleave_aluminum_draco_5.html

   1. Já nosím iPhone i v montérkách 😀 Proto mám obal a občas mi tam spadne nějaký kamínek nebo smítko, které ho může poškrábat, což nechci. Jinak ten InvisibleShield je i na záda. Kryt právě ani nechci. Když už tak od elementcase ten Ronin, ale 5k za něj dávat, to se mi nechce. Možná nějaký bumper a z obou stran fólie, nevím no.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button