Aplikace MacRecenzeTipy a triky

Utilita Bartender zajistí pořádek v Menu Bar Mac OS

Ve spolupráci se serverem test-recenze.cz vám přinášíme recenzi aplikace Bartender

Utilita Bartender zajistí pořádek v Menu Bar Mac OS

Utilita Bartender zajistí pořádek v Menu Bar Mac OS. Horní lišta ve standardní podobě neumožňuje moc nastavení. Pokud se vám stane, že horní menu máte „zavalené“ množstvím utilit, možná začnete hledat řešení.

Popis utility Bartender pro Mac OS

Utilita umožňuje na vašem jablečném počítači „ovládnout“ Menu Bar neboli řádek nabídek. Na ní se kromě kontextového menu zobrazují ikony stavových informací, systémové utility a případně utility od tvůrců třetích stran (pro tyto utility se používá název menulet). Jestliže stavových ikon nemáte moc, nebo vás nerozčiluje jejich pořadí, tak zde můžete s klidným srdcem přestat číst.

Pro přesun ikon v řádku nabídek můžete použít stisknutou klávesu CMD a tažením přeneseme ikonu na požadované místo.

Tento postup má však háček, většinou funguje pro nativní Apple menulety.  Pokud však máte utilitu Bartender, tento postup bude fungovat pro přesun veškerých ikon.

Minimalizace řádku nabídek, utilita Bartneder

Druhou podstatnou vlastností utility Bartender v OS Mac je vlastní menu (Bartender menu), do kterého si můžete „přesouvat“ menulet ikony. Toto menu může být schované, kliknutím na ikonu Bartender se pak zobrazí na vámi určeném místě.

Řádek nabídek, Apple Bartender

V extrémním případě dosáhnete až úplného minimalistického vzhledu řádku nabídek.

Spolehlivost, snadnost použití utility Bartender

Utilita funguje tak jak očekáváte, nebyl zaznamenán žádný problémy během jejího používání. Utilita byla používána od beta verze, kdy byla nabízena zdarma a dále díky balíku aplikací ve slevě, mohla být používána dále. Během používání došlo k několika updatům utility, což můžeme hodnotit jak pozitivně (vývojář něco dělá) nebo negativně (vývojář zřejmě něco opravuje).

Utilitu si přizpůsobíte přes standardní nabídku menu Preferences, kde prakticky volíte, co má utilita s menulet ikonou provádět (nic, zobrazovat v Bartender menu, nebo ikonu úplně schovat). Na další záložce pak nastavujete obecné chování utility, jako je autostart, schování Bartender menu, update utility atd. Poslední záložka pak umožňuje schovat samotnou ikonu utility Bartender a menu aktivovat použitím „horkých“ předefinovaných kláves.

Uživatelská podpora utility Bartender

Utilita samotná neobsahuje žádnou nápovědu. Prakticky jste přesměrování na support stránku na webu, případně máte možnost napsat vývojáři utility.

Cena ke kvalitě utility Bartender, závěr recenze

I když utilita funguje tak jak má a velice dobře nahrazuje chybějící možnosti řádku nabídek, cena JE poměrně vysoká ve smyslu ceny „podobných utilit“.

Pokud vám řádek nabídek „nepraská“ pod tíhou všelijakých menuletů (což stejně není úplně žádoucí z hlediska provozu OS), tak se zřejmě bez této utility obejdete. V opačném případě oceníte přínos utility. Přínos utility oceníte i v případě, kdy vás náhodné rozmístění ikon menuletů až příliš irituje.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Mšl jsem DEMO verzi – paráda ale nakupuji jen přes AppStore – tam ale není v nabídce…. škoda ještě znám Broomstick – kdyby někdo věděl o jiné podobné app , dejte info , dík

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button