Novinky

Unikly schémata chystaných iPhonů. Celkem budou tři a všechny přijdou o čtečku otisků

Rok 2018 se v tichosti dostává do své poloviny a to znamená jediné. Internetem se začínají ve stále hojnější míře šířit nejrůznější úniky a spekulace o nových iPhonech. Tento fakt koreluje s vývojem nových modelů, které se chýlí ke svému konci a subdodavatelé Applu získávají první informace o tom, na co se mají výrobní linky v následujících týdnech připravit. S poměrně zajímavým únikem vyrukoval Benjamin Geskin, který se proslavil velmi dobrými vazbami na dodavatelské řetězce všech významných výrobců elektroniky.

A právě tento mladík se prostřednictvím svého Twitteru pochlubil podrobnými schématy chystaných iPhonů pro letošní rok. Celkem jde o tři modely, které budou sdílet stejný design. Apple evidentně vsadí všechny karty na bezrámečkovou konstrukci, respektive naváže na stále aktuální iPhone X (recenze).

První schéma vyobrazuje iPhone s úhlopříčkou 6,5 palce a rozměry 157,73 x 77,41 x 7,68 milimetru. S nejvyšší pravděpodobností půjde o iPhone X Plus, o kterém se spekuluje již delší dobu. Prostřední iPhone nabídne 6,1“ displej a rozměry 150,91 x 75,2 x 7,68 milimetru. Třetí novinka bude disponovat stejnými proporcemi jako aktuální iPhone X, totožná zůstane také úhlopříčka displeje 5,8 palce.

Z dalších stran se ozývají hlasy, že nejmenší a největší iPhone dostane OLED displej, čímž budou plnit roli prémiových modelů. Prostřední iPhone s 6,1“ úhlopříčkou dostane konvenční LCD panel a tím pádem i příznivější cenovku, která se má pohybovat v rozmezí od 700 do 800 dolarů. Nižší cena se projeví také na fotoaparátu, který nebude duální. Bývalý analytik KGI Securities Michg-Chi Kuo se na toto téma také vyjádřil a prozradil jednu zajímavou informaci. Cenově dostupnější iPhone nemá podle jeho zdrojů dostat technologii 3D Touch. V naší redakci této domněnce příliš nevěříme, jelikož by šlo o krok zpět, což není pro Apple vůbec typické.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close