Novinky

Unikly první snímky čipsetu Apple A14, který bude pohánět modelovou řadu iPhone 12

Každoroční představení nových Apple produktů se téměr nikdy neobejde bez úniků. Poslední z nich pak pravděpodobně ukazuje komponentu nového čipsetu Apple A14, který má pohánět celou modelovou řadu iPhone 12.

Notorický leaker Mr. White, který už několikrát zveřejnil správné informace o nových Apple produktech, sdílel několik fotografií zachycující údajnou část čipsetu Apple A14 Bionic.

Z těchto fotografií toho nemůžeme moc určit. Jedinou věc, které si můžeme všimnout je číslo 2016, což znamená, že tato komponenta byla vyrobena v 16. týdnu roku 2020. To je přibližně v polovině dubna. 

Mr. White už začátkem června na svém Twitteru sdílel, podobu klíčové součástky všech budoucích iPhonů 12. Nové fotografie jsou však oproti starším kvalitnější a detailnější. 

Všechny nové modely iPhonu budou vybaveny čipsetem Apple A14, který pro Apple vyrábí TSMS 5nm procesem. Nový procesor by měl být tradičně rychlejší, ale také úspornější. Apple by se s novým čipsetem měl zaměřit na zrychlení AR pomocí Neural Enginu.

Říká se, že cenově dostupnější modely iPhonu 12 s 5,4 a 6,1 palcovou obrazovkou by měly disponovat 4GB RAM pamětí. Dražší modely s 6,1 a 6,7 palcovým displejem naopak 6 GB operační paměti.

Zdroj: macrumors.com

Před pár dny se na platformě Weibo objevily údajné fotografie skel nových modelů iPhonu 12, které napovídají, že by notch u chystaných novinek mohl být menší než u modelu iPhonu 11.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button