Novinky

Unikly první fotografie chystané Apple televize s OLED panelem a 60“ úhlopříčkou

Apple čeká v následujících letech zásadní transformace, kterou odstartuje nová vlna produktů. Alespoň tak to tvrdí odborná veřejnost, která poukazuje na první náznak v podobě chytrého reproduktoru HomePod. Po ovládnutí trhu s mobilní elektronikou přijdou na řadu obývací pokoje. O vývoji televizoru s logem nakousnutého jablka se spekuluje od roku 2014, ovšem doposud jsme se nedočkali představení finálního produktu. To se však může velice brzy změnit. Na čínské sociální síti Weibo se totiž objevily záhadné snímky zachycující zařízení připomínající obří monitor. Podle zdroje jde o předprodukční prototyp OLED televizoru s úhlopříčkou 60 palců.

Podle dalšího popisu se tajemné zařízení chlubí extrémně tenkými rámečky a kovovou konstrukcí. Na prvních dvou snímcích je televizor umístěn ve speciální místnosti určené k testování hardwaru. Další fotografie odhaluje zadní stranu televize s jasně patrným logem značky. Zařízení je opět připojeno sadou oranžových kabelů k blíže nespecifikovanému stroji.

Je prakticky nemožné ověřit pravost uniklých snímků a proto je třeba dbát na možnost, že jde o jeden z mnoha projektů, který se nedočká sériové výroby. Apple je známý tím, že zkoumá nespočet produktů z různých oblastí, u nichž testuje možnosti praktického využití. Na druhou stranu tu stále existuje varianta, že kalifornský výrobce již brzy představí vlastní televizor. Této hypotéze nahrává celá řada spekulací z řad dodavatelských řetězců a dokonce i pracovníků samotného Applu.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close