Novinky

Uniklé rendery prozradily podobu dnešních novinek. Takto bude údajně vypadat Mac Studio a nový Apple monitor

Na dnešní večer má Apple naplánovanou svou první letošní konferenci, na které odhalí několik hardwarových novinek. Ještě nedávno byl klíčovým tématem iPhone SE třetí generace, ovšem jak to tak vypadá, hlavním hřebem večera se stanou úplně jiné produkty.

V uplynulých dnech se objevila řada úniků, které avizují příchod nového počítače s názvem Mac Studio, který pravděpodobně doprovodí levnější verze monitoru Pro Display XDR. S tímto tvrzením přišel youtuber Luke Miani, který jej navíc doplnil o údajný render obou zařízení. Miani nemá z hlediska spolehlivosti 100% úspěšnost, přesto jej lze považovat za solidní zdroj informací.

Mac Studio by měl z hlediska designu připomínat dva na sebe postavené Macy mini. Na publikovaném snímku si lze také všimnout ventilačních otvorů ve spodní části základny, které budou pravděpodobně sloužit jako vstup chladnějšího vzduchu do útrob počítače. Render bohužel neukazuje zadní stranu zařízení, takže v tuto chvíli nevíme nic o konektorové výbavě. S ohledem na charakter produktu by Mac Studio však mohl nabídnout podobnou konektivitu jako 14“ & 16“ MacBook Pro.

V případě monitoru má jít o dostupnější verzi Pro Display XDR. Zobrazovací panel se údajně pochlubí mini-LED technologií a 27“ úhlopříčkou. Od dražšího sourozence převezme hliníkovou konstrukci, stojánek a příjemně tenké rámečky. Velký otazník však visí nad cenou, která by měla být podstatně příznivější než v případě Pro Display XDR.

Dnešní Apple keynote odstartuje v 19:00 SEČ, akci bude možné sledovat na oficiálním YouTube kanálu společnosti Apple. Po skončení akce se tradičně můžete těšit také na souhrnné články o všech představených novinkách.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button