Novinky

Unikla finální podoba chystaného iPhonu SE 2 alias iPhonu 9. Půjde o generačního křížence

Start nové dekády bude pro fanoušky Applu nejspíše dost zásadním obdobím. Stále častěji se totiž hovoří o tom, že kalifornský výrobce představí iPhone SE 2, respektive iPhone 9. Zatímco komerční označení visí tak trochu ve hvězdách, podoba chystané novinky je konečně odhalena.

Na twitterovém účtu OnLeaks se totiž objevily rendery avizovaného iPhonu SE2. OnLeaks patří dlouhá léta mezi jedny z nejdůvěryhodnějších zdrojů, takže existuje pouze malá šance, že by šlo o výplod některého z nadšených fanoušků.

Chystaný iPhone SE 2 (iPhone 9) bude připomínat křížence modelů iPhone X a iPhone 8. To bude v praxi znamenat ocelový rámeček, k němuž budou přiléhat skleněná záda. Na nich se usídlí modul hlavního fotoaparátu, který bude spoléhat na jednoduchou optiku. Ta bude pravděpodobně pocházet z iPhonu XR. Zobrazovací schopnosti dostane na starosti 4,7“ LCD displej, pod nímž se bude nacházet čtečka otisků Touch ID.

Srdcem smartphonu se stane čipset Apple A13 Bionic, tudíž o výkon zde nouze rozhodně nebude. S ohledem na velikost displeje lze očekávat také slušnou výdrž, byť tento údaj je tak trochu věštění z křišťálové koule.

Jelikož iPhone SE 2 aka iPhone 9 bude vycházet ze staré koncepce, lze očekávat příznivou cenu, tedy alespoň na poměry Applu. Základní verze by měla startovat na částce 10 000 korun, což s ohledem na použitý hardware není vůbec špatná nabídka.

Aktuálně největším otazníkem je termín oficiálního uvedení. Zde se totiž řada názorů rozchází. Nejpravděpodobněji se jeví jarní konference, na níž Apple představuje méně významné produkty. Ve hře je také WWDC 2020, byť tato akce je většinou věnována softwaru.

Co říkáte na podobu iPhonu SE 2 alias iPhonu 9? Má šanci se stát dalším prodejním hitem, nebo se Apple snaží zacelit díru na trhu, která už prakticky neexistuje?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button