Novinky

Unikátní fotografický projekt ukazuje, jak jsou Apple produkty spjaty s naším každodenním životem

Pro mnoho z nás představují iPhony, Apple Watch a iPady mnohem víc než nástroje pro práci a zábavu. S těmito zařízeními sdílíme svůj život, zkušenosti a další momenty, které se více či méně projevují na jejich zevnějšku. S každým novým škrábancem na displeji tak získávají na osobitosti, která je do jisté míry odrazem nás samotných.

Tento nepříliš prezentovaný aspekt spojení člověka a technologií se rozhodl uchopit Elvin Hu ve svém jedinečném fotografickém projektu. Reklamní kampaně typicky zobrazuji technologické produkty v idealizovaném stavu. Všichni ale moc dobře víme, že zařízení nikdy nezůstanou nedotčená více než několik minut po vybalení z krabice.

Autor projektu se domnívá, že známky používání si rozhodně zaslouží pozornost. „Stejně jako žádné dva otisky nejsou identické i masově vyráběné produkty dostanou naším používání nezaměnitelný charakter,“ říká Elvin Hu.

Co se týče reakcí veřejnosti, fotografie opotřebovaných Apple produktů vyvolávají silné pocity nostalgie. Naopak produktové snímky zařízení v dokonalém stavu žádné emoce nevzbuzují. Jsou to právě známky opotřebení, které spojují uživatele s jejich vzpomínkami na elektroniku, kterou denně používají.

Cílem fotografa bylo nafotit snímky v podobném stylu, jaký používá Apple u svých reklamních kampaní. Jak se mu to nakonec povedlo, se ostatně můžete přesvědčit na vlastní oči. Konečný výsledek je alespoň dle mého skromného názoru více než povedený. Pohled na rozbité Apple Watch či ošoupaný iPod nutí člověka, aby se zamyslel nad tím, jak moc je elektronika spjata s naším každodenním životem.

Zdroj
9to5mac
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close