Novinky

Umělá inteligence zamíří i do hudebního přehrávače Spotify. Funkce ponese název DJ Spotify

Umělá inteligence je v posledních měsících velké téma. A právě tu se společnost Spotify rozhodla integrovat do své aplikace, v podobě nové funkce s název DJ Spotify. V čem spočívá a co bude umět?

Zjednodušeně řečeno, přehrávač na základě vámi poslouchané hudby vytvoří personalizovaný seznam skladeb, který vás bude provádět uměle vytvořený hlas moderátora. Výsledkem by tedy mělo být jakési vlastní rádio, které bude ušité na míru každému uživateli, dle jeho preferencí. Pokud se však tento virtuální dj zrovna netrefí do vaší aktuální nálady, jedním kliknutím můžete žánr přepnout na jiný náhodně vybraný. Seznamy skladeb by měly být nekonečné.

foto: unsplash | Cezar Sampaio

Umělý hlas moderátora vychází z technologie Sonantic AI, což je společnost, kterou firma Spotify koupila v minulém roce. Konkrétní slova a věty by měly být vytvořeny ve spolupráci s hudebními znalci, kulturními odborníky a scénáristy. Pro začátek bude pravděpodobně k dispozici pouze jeden hlas v angličtině (konkrétně Xaviera „X“ Jernigana, bývalého zaměstnance Spotify), který bude posluchačům mezi skladbami číst předem připravené věty. Do budoucna však vývoj umělé inteligence nabídne více možností hlasů a nálad.

Dj Spotify je k dispozici zatím jako beta verze a pouze v USA a v Kanadě. Uvidíme tedy, kdy bude rozšířena do dalších zemí včetně ČR a co vše bude umět ve finální podobě.

Co byste řekli na “AI dje ve vaší kapse” vy? Přijde vám tato funkce zajímavá nebo zůstanete radši u obyčejného poslouchání vlastních vytvořených playlistů?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button