RecenzeTipy a triky

UnityRemote – elegantní řešení?

Každý z nás kdo vlastní několik zařízení jakými jsou například televizor, DVD přehrávač, satelitní přijímač, Hi-Fi a pod, se nejednou setkal s problémem, kdy ne a ne najít ten správný dálkový ovladač. Tento problém má za úkol ukončit zařízení Gear 4 Unity Remote. Podaří se mu to?

Nejprve si pojďme říci o co se vlastně jedná. Gear4 je zařízení, které zastoupí všechny vaše dálkové ovladače do jednoho, pomůže vám centralizovat ovládání eletronických zařízení prostřednictvím jednoho jediného. Kterého? Prostřednictvím vašeho iPodu Touch, iPhonu či iPadu, který využívá aplikace Unity Remote dostupné z iTunes App Store. Zařízení Gear4 s vaším iOS jablkem komunikuje prostřednictvím Bluetooth, které dále ovládá elektroniku pomocí IR.

Vypadá to skutečně jednoduše, ale je to opravdu k něčemu? Po týdnu používání říkám ano, ale….. Oblužnost iOS aplikace je naprosto intuitivní a zvládne ji opravdu každý. Aplikace disponuje objemnou databází zařízení všech myslitelných výrobců elektroniky. Pokud však své zařízení v databázi nenaleznete, není problém Unity Remote naučit jej ovládat. Celý proces nastavení jednotlivého zařízení zvládnete za několik okamžiků. Obsluhoval jsem pomocí svého iPhonu televizor Sony Bravia, satelitní přijímač, AV Receiver Yamaha a dokonce i herní konzolu Xbox 360. Obsluhu televizoru a satelitního přijímače hodnotím na výbornou. Aplikace disponuje takovými přikazy jako vyvolání menu nastavení zařízení a pohyby v něm, dokonce lze snadno obsluhovat i teletext. U Yamahy to bylo poněku horší. Ano, zvládnete ovládat hlasitost, výběr zdrojového vstupu a pod, ale pro drobná nastavení, jako například volbu zvukového efektu, musíte sáhnout po původním ovladači. Velmi mile jsem byl překvapen možností ovládat herní konzolu Xbox360 prostřednictvím iPhonu. Ovšem hry si s ním nezahrajete, vystačí pouze k ovládání základního menu.

Celkově mám ze zařízení velmi dobrý pocit, reakce příkazů jsou prakticky okamžité, ovšem u aplikace Unity Remote je stále co vylepšovat, neboť prakticky při každém používání alespoň jednou spadne. Po ukončení recenze byla aplikace aktualizována, tak je pravděpodobné, že došlo k odladění, ale nemáme vyzkoušeno. Unity Remote též umožňuje tzv. “makra”, tedy naprogramovat akci, při které spustíte několik zařízení naráz s  konkrétním nastavením. Například jedním kliknutím spustíte televizor na HDMI vstupu, satelitní přijímač na určité programové pozici a AV Receiver s příslušným zvukovým vstupem.

Jak jsem již uvedl, zařízení jsme měli od našeho partnerského eshopu LIVEMEC.CZ zapůjčeno po dobu jednoho týdne. Zprvu jsem si na tento způsob ovládání nemohl zvyknout, ale s každým dalším dnem se mi postupně dostával pod kůži a nebýt skutečně častých pádů aplikace možná bych i sám zapřemýšlel o koupi.

Zařízení zakoupíte u našeho partnerského eshopu LIVEMEC.CZ za cenu 2.490,-Kč.

PREZENTAČNÍ VIDEO

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button