FinderTipy a triky

Ukládejte dokumenty na disk místo na iCloud

S příchodem OS X Mountain Lion nás Apple tlačí k ukládání našich dokumentů na iCloud. Pokud jste na tom podobně jako já a nechcete mít vše uložené na serverech Applu, tak vás zajisté otravuje, že při každém ukládání nového dokumentu jste nuceni měnit cestu z přednastaveného iCloud. V dnešním tipu si ukážeme jak vrátit nazpět “normální” chování při ukládání.

Pro změnu budeme muset použít Terminál
(naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U).

Do okna Terminálu zadejte následující příkaz a stiskněte Enter:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool false

Pokud budete chtít funkci defaultního ukládání na iCloud povolit v budoucnu, zadejte do okna Terminálu následující a stiskněte Enter:

defaults write NSGlobalDomain NSDocumentSaveNewDocumentsToCloud -bool true

Tímto tipem nepřicházíte o možnost ukládání na iCloud, ale pouze změníte nastavení kdy jako první byla vždy volba uložení na iCloud. Možnost ukládání na iCloud zůstává nadále přítomná v nabídce pro ukládání.

Zdroj: CultOfMac

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button