Novinky

U nového iPhonu SE byla odhalena přesná kapacita baterie a verze 5G modemu

Jak u Applu bývá zvykem, tak na svých konferencích obvykle moc nezabíhá do podrobných specifikací a některé parametry se dozvídáme až po dodání produktů prvním zákazníkům. U iPhonu SE 3. generace tomu není jinak, chyběly nám totiž data týkající kapacity baterie. Apple na svých stránkách sice deklaroval až o dvě hodiny větší výdrž při sledování videa či 10 hodin navíc při přehrávání zvuku, přesná kapacita byla však neznámá. Teprve po rozebrání telefonu se dozvídáme, že z původních 1 821 mAh baterie narostla na 2 018 mAh. Toto vylepšení samozřejmě nedělá z iPhonu SE telefon pro jinou cílovou skupinu, je ale příjemným bonusem pro zákazníky, kteří nad koupí tohoto telefonu uvažují.

Foto: PBKreviews

Při rozebírání tohoto iPhonu byla dále objasněna i varianta 5G čipu, která je v tomto zařízení použita. Jedná se přesně o Snapdragon X57 od Qualcommu a podle dostupných informací by měl být tento model vyvinutý na zakázku pouze pro Apple. Ačkoliv tento čip umožňuje 5G připojení, tak podpora pásem není tak široká jako v případě modelové řady iPhone 13. Naštěstí pro nás se jedná pouze o rychlé frekvence mmWave, dostupné výhradně na území Spojených států, což znamená, že v našich končinách byste rozdíl poznat neměli.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button