NovinkyRecenze

TvrzenySklo.cz: Ochrana displeje bez kompromisů

iPhone je bezesporu velmi cenným produktem, na jehož ochraně bychom šetřit neměli. Proto taky existuje jen velmi malá skupinka majitelů, kteří by své jablečné smartphony proti poškození nechránili vůbec. Většina iPhonů je tak opatřena minimálně pouzdrem, chránícím záda a bok přístroje. Stále větší popularitu však sklízejí také krycí skla, pod kterými zůstane křehký displej v bezpečí. Proto jsme se také rozhodli otestovat ochranné sklo, které o sobě směle tvrdí, že je jedním z nejlepších na trhu. Řeč je o krycím skle Tempered Glass 9H, které lze zakoupit v internetovém obchodě tvrzenysklo.cz.

image

Temperované sklo dorazilo v plastovém balení, které zbytečně neplýtvá místem. Po otevření skořábky na nás kromě samotného sklíčka zabaleného do pěnové kapsy, vypadl také suchý hadřík a alkoholem navhlčený ubrousek, který využijete k přípravě obrazovky před samotnou aplikací skla.

IMG_3536

Proces lepení důrazně doporučujeme neuspěchat. Vzhledem k problematickému přelepování v případě omylu by se totiž celá operace mohla výrazně zkomplikovat. Výrobce si navíc mohl dát s přípravou balení více práce, návod u sklíčka totiž nenajdeme. Před lepením je potřeba důkladně za pomocí přibaleného ubrousku napuštěného alkoholem a suchého hadříku vyčistit displej od všech nečistot. Poté už stačí jen z temperovaného skla sejmout ochrannou fólii a velmi opatrně ultra tenké sklo přiložit k displeji.

IMG_3538

Při tomto kroku byste se také měli vyvarovat jakémikoliv kontaktu prstů a přilnavé strany skla, které by mohly zanechat velmi nevzhledné otisky. Po finálním přiložení stačí sklíčko pouze jemně přitisknout k telefonu. Přilnavá strana protektoru už udělá zbytek a sklo se začně postupně tisknout přes celou plochu displeje.

IMG_3542

Po aplikaci sklíčko jinak výrazněji nenarušuje design telefonu. V případě iPhonu se výrobnce dokonce chlubí tloušťkou skla pouhých 0,2 mm, což je nejnižší hodnota na kterou můžeme v kategorii temperovaných sklíček narazit. Nadprůměrná je také tvrdost, která rovněž dosahuje nejvyšším hodnot na trhu. Příjemným detailem jsou také lehce zaoblené hrany, díky kterým nehrozí nepříjemné poškrábíní prstů.

Na balení se výrobce chlubí také odolností vůči explozi. Tuto vlastnost jsme pochopitelně s naším redakčním iPhonem 6 Plus nezkoušeli, nezvýbá tak, než tento údaj výrobci opravdu věřit. V reálném životě ale naopak majitel tohoto temperovaného skla ocení zejména odolnost vůči poškrábání či lehkým pádům. Neurazí ani také zvýšená odolnost proti vodě. Povrch skla je totiž ošetřen tak, aby po něm voda ihned stekla dolů.

IMG_3544

Co se týče běžného používání telefonu, nelze temperovanému sklu nic vytýkat ani zde. Další vrstva na displeji telefonu totiž na ovládání dotykové vrstvy nemá sebemenší vliv. Díky kompatibilitě s funkcí 3D Touch je sklo navíc vhodné také pro iPhone 6s/Plus. Obchod tvrzenysklo.cz si navíc pro naše čtenáře připravil na veškerý sortiment ochranných skel 20% slevu. Při vyplňování objednávky stačí pouze do kolonky „voucher“ doplnit „ceskymac“ a sleva bude automaticky započtena.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Jeden komentář

  1. Děkujeme za velice poutavý článek a i upozornění na fakt, že součástí krabiček není manuál s návodem k instalaci tvrzeného skla. Zapracujeme na tom! :))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button