Novinky

Trump dal Applu příslib. Na iPhony by se neměly vztahovat nové celní tarify

Donald Trump svými protekcionistickými sklony zastrašuje svět. V nedávné době totiž stihl uvalit celní tarify jak na země Evropské unie, tak na Čínu. Obě ekonomiky, které se svým výkonem řadí k vůbec nejsilnějším, si zavádění nových cel nenechaly jen tak líbit a brzy vytasily s odvetnými opatřeními. Je jasné, že ve vznikající obchodní válce nebude vítězem ani jedna strana. Obzvláště postižené však budou společnosti, které jsou na exportu závislé. Do této kategorie patří i kalifornský Apple, který si navíc naprostou většinu své produkce nechává vyrábět v Číně.

Americký deník New York Times však přišel se zprávou, podle které by situace, alespoň pro Apple, nemusela být tak vážná. Donald Trump totiž šéfovi Applu Timu Cookovi údajně slíbil, že jeho společnost nová celní politika nijak nepostihne. Apple však stále nemá vyhráno. Ačkoliv produkty Applu nejspíše nebudou součásti balíku zboží o hodnotě 50 miliard dolarů, na které se Trumpova administrativa snaží uvalit clo, mohou připravovaná opatření poskytnout některého z důležitých dodavatelů. Není také vyloučeno, že Apple poškodí odvetné kroky iniciované Čínou.

Zdroj

Štítky

Michal Benatzky

Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close