Novinky

Trump dal Applu příslib. Na iPhony by se neměly vztahovat nové celní tarify

Donald Trump svými protekcionistickými sklony zastrašuje svět. V nedávné době totiž stihl uvalit celní tarify jak na země Evropské unie, tak na Čínu. Obě ekonomiky, které se svým výkonem řadí k vůbec nejsilnějším, si zavádění nových cel nenechaly jen tak líbit a brzy vytasily s odvetnými opatřeními. Je jasné, že ve vznikající obchodní válce nebude vítězem ani jedna strana. Obzvláště postižené však budou společnosti, které jsou na exportu závislé. Do této kategorie patří i kalifornský Apple, který si navíc naprostou většinu své produkce nechává vyrábět v Číně.

Americký deník New York Times však přišel se zprávou, podle které by situace, alespoň pro Apple, nemusela být tak vážná. Donald Trump totiž šéfovi Applu Timu Cookovi údajně slíbil, že jeho společnost nová celní politika nijak nepostihne. Apple však stále nemá vyhráno. Ačkoliv produkty Applu nejspíše nebudou součásti balíku zboží o hodnotě 50 miliard dolarů, na které se Trumpova administrativa snaží uvalit clo, mohou připravovaná opatření poskytnout některého z důležitých dodavatelů. Není také vyloučeno, že Apple poškodí odvetné kroky iniciované Čínou.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button