Recenze

TrueLife SonicBrush UV: recenze sonického kartáčku s UV sterilizátorem

Na Českém Macu se často věnujeme testování Apple produktů, nejrůznějších gadgetů a příslušenství. Čas od času se nám ovšem naskytne možnost vyzkoušet si zařízení také z jiného ranku. To je ostatně případ i dnešní recenze, v níž se podíváme na zoubek sonickému kartáčku TrueLife SonicBrush UV.

TrueLife SonicBrush UV: nadstandardně vybavený kartáček

Elektrické kartáčky používám již delší dobu, nicméně u žádného z nich jsem v balení nenalezl tak bohatou výbavu. V balení naleznete kromě kartáčku samotného také trojici hlavic a dokovací stanici, která slouží pro nabíjení kartáčku.

U dokovací stanice se ovšem na chvíli zastavím. Kromě nabíjecí části disponuje malým boxem, kam lze umístit tři hlavice. Ten navíc funguje jako UV sterilizátor, který dokáže během pár minut zničit až 99,9 % všech bakterií na hlavici kartáčku.

Jediné, co jsem v balení postrádal, bylo transportní pouzdro, které se hodí například když cestujete a chcete mít kartáček s sebou.

Povedená konstrukce

Co se týče zpracování, TrueLife SonicBrush UV je těžké cokoli vytknout. Rukojeť kartáčku skvěle padne do ruky a potěší také příjemná hmotnost, která činí 114 gramů. Vyzdvihnout si zaslouží také povrchová soft-touch úprava, která je velmi příjemná na dotek.

Na těle kartáčku se nachází pouze dvě tlačítka – jedno slouží pro zapnutí/vypnutí a druhé pro výběr režimu. V dolní polovině se pak nachází indikátor baterie a podsvícené popisky čistících režimů.

Za samozřejmost lze pak považovat zvýšenou odolnost vůči vodě splňující stupeň krytí IPx7. Díky tomu můžete kartáček umýt pod tekoucí vodou, aniž byste se museli obávat jeho poškození.

Dokovací stanice s UV sterilizátorem je vyrobena z plastu, který působí bytelným a kvalitním dojmem. Proces sterilizace se aktivuje po každém zavření dvířek. To poznáte díky malému okénku a světlu z integrované UV lampy. Za podstatný benefit pak považuji kompatibilitu kartáčku s hlavicemi Philips Sonicare.

Praktické zkušenosti: už nebudete chtít klasický kartáček

Pokud si čistíte zuby klasickým kartáčkem, nemáte absolutně ponětí, jaké to je mít perfektně vyčištěné zuby. Pocit po provedení ústní hygieny s TrueLife SonicBrush UV je naprosto fantastický a pokud do sebe hned nenaládujete balení gumových medvídků, vydrží i několik hodin.

Další užitečnou funkcí kartáčku jsou 4 volitelné režimy – Clean, Soft, Whiten a Massage. Režim Clean je vhodný pro běžné čištění, jemný program Soft ocení především jedinci, kteří trpí například přecitlivělými dásněmi. Mód Whiten slouží pro bělení zubů a snadnější odstranění pigmentových skvrn. Poslední režim Massage stimuluje dásně a napomáhá k jejich lepšímu prokrvení. Důležitou informací je také fakt, že kartáček si dokáže zapamtovat poslední zvolený režim.

Neméně užitečnou funkcí je automatický časovač. Ten počítá s tím, že si chrup rozdělíte na čtyři segmenty, kterým celkem věnujete 2 minuty čištění. Každých 30 vteřin vás kartáček změnou vibrací upozorní, že již nastal čas se přesunout na další část chrupu. Po uběhnutí celkového limitu se kartáček automaticky vypne. V praxi tak máte jistotu z rovnoměrného vyčištění horního i dolního patra.

Dobíjení kartáčku probíhá bezdrátově, respektive přenos energie z nabíjecí základny do akumulátoru obstarává indukce. Nabití z nuly na maximum zabere více jak dvacet hodin, což se může zdát na první pohled jako problém. Praxe je ovšem taková, že pokud kartáček používáte doma a po každém čištění ho posadíte na nabíječku, vždy bude připraven k vašim službám.

Kapacita akumulátoru je více než dostatečná a vystačí na 17 až 19 dnů každodenního čištění. Bez obav si ho tak můžete vzít i na delší dovolenou a nabíječku nechat klidně doma.

TrueLife SonicBrush UV: základ dravého chrupu

Sonická technologie čištění staví na vysokofrekvenčních pohybech, která pomáhá efektivně odstranit zubní plak a nečistoty. TrueLife SonicBrush UV dokáže vyvinout až 40 000 kmitů za minutu, díky čemuž se řadí mezi ty nejvýkonnější sonické kartáčky na trhu. Díky volitelným režimům je vhodný pro každodenní používání a ocení to tedy celá rodina.

Další plusové body připisujeme za UV sterilizátor a 3 hlavice, jenž jsou součástí prodejního balení. V podstatě jediná výtka směřuje k chybějícímu pouzdru na přenášení. Ve všech ostatních směrech se jedná o kvalitně zpracovaný produkt. Doporučit ho lze všem, kteří si potrpí na ústní hygienu a chtějí mít svůj chrup v co nejlepší kondici. Pak je tu ještě cena, která se v době psaní této recenze pohybovala lehce nad hranicí 1 500 Kč. V porovnání se srovnatelně vybavenou konkurencí jde o více než lákavou nabídku, které se odolává velmi těžko.

TrueLife SonicBrush UV

8.9

Zpracování

8.8/10

Design

8.8/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

9.0/10

Plusy

  • kvalitní dílenské zpracování
  • lze použít hlavice Philips Sonicare
  • UV sterilizátor
  • přednastavené režimy čistění
  • cena

Mínusy

  • absence cestovního pouzdra
  • bezdrátové nabíjení by mohlo být rychlejší

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button