FinderTerminalTipy a triky

Třetí efekt při minimalizaci oken do Docku

Určitě víte jak změnit efekt při minimalizaci oken do Docku. Pokud ne, jděte do Systémových předvoleb a klikněte na ikonu Dock.

Zde máte na výběr ze dvou možných efektů. Jeden se jmenuje Efekt džina a  druhý Zmenšení.

Víte o tom, že v Mac OS X je schovaný ještě třetí efekt? Jeho jméno je Vysát. Jak již název  napovídá, efekt vypadá jako by minimalizované okno vysál silný vysavač. Pro aktivaci efektu budeme potřebovat otevřít Terminál (naleznete jej v Aplikace/Utility nebo použijte klávesovou zkratku CMD ⌘++U).

Do okna Terminálu zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:

defaults write com.apple.dock mineffect -string suck;killall Dock

Efekt se projeví okamžitě.

Pokud budete chtít efekt zrušit zadejte do Terminálu následující a stiskněte Enter:

defaults delete com.apple.dock mineffect;killall Dock

Neneseme žádnou odpovědnost za jakékoliv přímé, nepřímé, zvláštní, následné nebo jiné ztráty nebo škody jakéhokoliv druhu, které mohly být zapříčiněné přímým nebo nepřímým použitím informací obsažených na těchto stránkách.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button