Novinky

TRANSCEND uvádí StoreJet Cloud: Vytvořte si vlastní cloud bez kompromisů

Firma TRANSCEND představuje cloudové disky StoreJet Cloud, které umožňují čtení a zápis dat na každém místě s přístupem k internetu, a také pomocí mobilních zařízení.

Pro použití vytvořeného cloudu stačí připojit StoreJet Cloud síťovým kabelem k routeru s přístupem k internetu a provést jednoduchou konfiguraci. Po jejím ukončení získáváte přístup k datům uloženým na disku při použití jakéhokoliv počítače nebo mobilního zařízení s operačním systémem iOS a Android připojeného k internetu. Následně už stačí stáhnout a nainstalovat bezplatnou speciální aplikaci StoreJet Cloud.

unspecified

V rámci zařízení existuje možnost vytvořit více účtů. Jeden můžete například použít pro ukládání soukromých souborů a druhý třeba pro sdílení s přáteli zajímavých fotek v původním rozlišení.

storejet_cloud_specifikace

StoreJet Cloud může také sloužit jako centrum domácí zábavy. Je vybaven certifikátem DLNA, jenž zaručuje bezproblémové sdílení a přehrávání souborů na jiných zařízeních podporujících tento standard. Patří k nim například televize Smart TV, konzole XBOX nebo PlayStation. Kromě toho StoreJet Cloud podporuje Chromecast, AirPlay a iTunes.

unspecified-5

StoreJet Cloud 110K je zařízení s jedním pevným diskem 4 TB. Model 210K má dva disky, každý s kapacitou 4 TB a umožňuje zvolit jeden z dvou provozních režimů. Režim RAID 0 sčítává kapacitu obou disků, tím získáváme diskový oddíl s kapacitou 8 TB. Při zapnutí původně nastaveného režimu RAID 1 na obou discích jsou ukládána stejná data (celková kapacita činí 4 TB). Díky tomu obsah StoreJet Cloud 210 nebude porušen také v případě selhání jednoho disku. Tím je v konečném důsledku zvýšena bezpečnost uložených dat.

unspecified-4

Na zadní stěně zařízení se nachází port USB 3.0 a tlačítko záložní kopie umožňuje snadno zkopírovat obsah StoreJet Cloud na externí zařízení. Skvělou zprávou je podpora Apple Time Machine. Co se týče cen, základní model StoreJet Cloud 110K s 4TB pevným diskem přijde na 5 590 Kč (včetně DPH), za lákavější StoreJet Cloud 210K s dvěma disky (8 TB) zaplatíte 11 595 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. to je doba dneska… Proč by měl mít na moje NASy doma přístup kdejakej ondoń někde z tramtáírie po internetu ??? Naopak jsem rád že se do mojí sítě na moje disky nikdo nedostane. Lidi jsou holt dneska zvrhlí když chtěji takovýhle funkce 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button