Novinky

Transcend JetDrive Go 300: Rychlý flash disk pro přenos dat z iOS

Firma Transcend uvádí flash disk s Lightning konektorem pro mobilní zařízení značky Apple JetDrive Go 300. Flash disk umožňuje rychlé kopírování nebo přenos dat např. z iPhonu do MacBooku. V případě, že ve Vašem mobilním zařízení Apple došla interní paměť, JetDrive Go 300 umožní její jednoduché uvolnění. Za tímto účelem je zařízení vybaveno dvěma konektory. Lightning slouží k připojení k mobilním zařízením Apple, zatímco USB 3.1 Gen 1 – k počítačům MacBook nebo PC. Flash disk se zároveň skvěle hodí pro přenos mezi dvěma iOS zařízeními.

unspecified

Při použití USB portu, dosahuje JetDrive Go 300 přenosovou rychlost na úrovní 130 MB/s. To znamená, že např. film o velikosti 4 GB lze zkopírovat za pouhých 28 vteřin. Standardní konektor Lightning byl záměrně prodloužen aby bylo snadné ho připojit i k zařízením, které je opatřeno masivním ochranným obalem.

Z obchodu App Store lze zdarma stáhnout speciální aplikaci JetDrive Go, která umožní jednoduché tvoření a synchronizaci záložní kopie obsahu iPhonu, iPadu nebo iPodu Touch. Dále je vybavena prohlížečem fotografií, hudby a souborů Microsoft Office, Apple iWork a Adobe PDF. Aplikace automaticky přiřazuje soubory k příslušným adresářům.

JetDrive Go 300 splňuje certifikaci Apple MFi, což zaručuje plnou podporu zařízení této firmy. Flash paměť se odlišuje designem a barevným provedením, které se skvělé hodí k iPhonům, iPadům, iPodům a MacBookům. Dostupná barevná provedení flash disku jsou černé a stříbrné. JetDrive Go 300 je navržen tak, aby spotřeba energie během provozu byla co možná nejnižší, a díky tomu výrazně šetří baterii zařízení, k němuž je připojena. Za největší nedostatek novinky od Transcend však považujeme cenu, která v případě 32GB verze činí 1599 Kč s DPH, model s kapacitou 64 GB přijde na 2299 Kč s DPH.

Zdroj: Tisková zpráva

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button