Novinky

TP-Link uvedlo nový router s podprou Wi-Fi 6 a hlasové asistentky Amazon Alexa

Společnost TP-Link představila nový router Archer AX10 s podporou technologie Wi-Fi 6, která přináší vyšší rychlost, větší kapacitu a snížené přetížení sítě. Díky novému standardu umožňuje připojeným zařízením bezdrátově komunikovat na gigabitové úrovni. Teoreticky se tak můžete s notebookem či smartphonem dostat na přenosové rychlosti srovnatelné s metalickým připojením. 

Streamování e 8K/4K, online hraní ve 4K rozlišení, videochat ve vysokém rozlišení, nebo nepřerušované zálohování gigabajtů videí a fotografií na domácí NAS je jen drobný výčet možností, které Wi-Fi 6 přináší. Je ovšem vhodné dodat, že koncová zařízení musí Wi-Fi 6 podporovat.

Pokryje široké okolí

Přítomnost čtyř externích antén napovídá, že router je vybaven technologií MU-MIMO pro současné připojení mnoha zařízení, a pro optimalizaci využití přenosového pásma je zde OFDMA. V kombinaci s Beamforming úpravou signálu pak vytváří silný Wi-Fi signál v celé domácnosti.

Okamžitá reakce na každé kliknutí

Aby router Archer AX10 poskytoval okamžitou reakci na veškeré síťové požadavky, je vybaven tří jádrovým procesorem s frekvencí 1,5 GHz. Přítomnost výkonného čipsetu uživatel pocítí ve formě nižší latence a rychlejší odezvy.

Gigabit i bezdrátově

Router Archer AX10 umožňuje plně využívat výhody širokopásmové rychlosti až do 1 Gb/s prostřednictvím celkem pěti gigabitových portů. Připojená zařízení přes ethernetový kabel tak mohou komunikovat takřka bez limitu. Bezdrátový přenos v 5GHz pásmu dosahuje rychlosti až 1,2 Gb/s a v 2,4GHz pásmu je doplněn dalšími 300 Mb/s. To se hodí zejména během streamování videí ve vysokém rozlišení.

Nastavení na pár kliknutí

Jak už jsme si u TP-Linku zvykli, nastavení probíhá jednoduše přes mobilní telefon a aplikaci Tether, která je dostupná jak pro Android, tak iOS. Změnu hesla nebo nastavení sítě pro hosty pak můžete provézt kdykoliv a kdekoliv. Pochopitelně nechybí ani možnost nastavení prostřednictvím webového rozhraní. Velmi příjemnou vychytávkou je také podpora hlasové asistentky Amazon Alexa. Nejběžnější příkazy tak lze řešit formou hlasového ovládání.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button