Novinky

TP-Link uvádí Deco M9 Plus: meshový router pro chytré domácnosti

Společnost TP-Link představila svůj nový meshový Wi-Fi systém Deco M9 Plus, který pracuje ve třech pásmech a dosahuje rychlosti až 2134 Mbit/s. Tento systém dvou jednotek je určen k pokrytí Wi-Fi signálem jakékoliv domácnosti od velikosti bytu přes bungalovy až po patrové moderní inteligentní domy, pro které se Deco může stát hlavní síťovou jednotkou.

Deco je nejjednodušší cesta, jak zaručit, aby Wi-Fi signál byl silný v každém koutku domu. Deco M9 Plus slouží i jako propojovací a řídicí hub pro všechna zařízení, která využívá chytrá domácnost.

Více než vyhrazená bezdrátová připojení

Tři oddělená Wi-Fi pásma poskytují rychlé a stabilní připojení všem zařízením v jakékoli místnosti domu a bytu. Šířku pásem navíc neubírají bezdrátová spojení mezi jednotlivými jednotkami Deco, protože jsou zajištěna jiným způsobem. Deco M9 Plus používá pro bezdrátový provoz hned dvě pásma 5 GHz (867 Mbit/s + 867 Mbit/s), a k tomu ještě pásmo 2,4 GHz (400 Mbit/s), aby ve chvíli, kdy je v síti silný provoz, bylo možné stále poskytovat rychlost více než 1000 Mbit/s pro gigabitová zařízení připojovaná kabelem.

Již žádné mrtvé zóny

Mesh systém pokrytí celého domu Wi-Fi signálem umožňuje eliminovat místa se slabým signálem. Díky snadnému nastavení, které pomůže i s rozmístěním jednotlivých jednotek, pokryje daleko lépe požadovaný prostor.

Konec čekání na signál

V současných domácnostech se stále zvyšují počty elektrických zařízení, které „požírají“ šířku pásma, takže potřebují síť, jež tyto nároky zvládne. A protože Deco používá bezdrátovou technologii 802.11ac, která je třikrát rychlejší než u routerů předchozí generace, dokáže zajistit připojení bez zadrhávání až pro 100 připojených zařízení.

Výhodou v domácím prostředí je Wi-Fi roaming, který umožňuje hladký přechod mezi jednotlivými zónami pokrytí. Princip je obdobný jako u mobilních telefonů, kdy jedete autem a telefonujete. Telefon se postupně připojuje z jedné buňky na další bez jakéhokoliv zásahu uživatele. Wi-Fi roaming je podobný, jen se jedná o datové připojení. S mobilním zařízením tak lze pochodovat ze sklepa do obýváku, a pak nahoru do ložnice a není třeba starat se o to, ke kterému přístupovému bodu je zařízení připojeno. 

Srdce pro inteligentní dům i domácnost

Deco M9 Plus se chová jako inteligentní propojovací uzel (hub) celého domu a dokáže všechna zařízení zobrazit v jedné snadno ovladatelné aplikaci. Také lze nastavit interakce mezi zařízeními s rozhraním ZigBee, Bluetooth a Wi-Fi díky propojení s IFTTT. Jsou podporována chytrá zařízení TP-Link, GE, Kwikset a dalších předních značek. Uživatelé tak mohou využít velký rozsah interakcí mezi různými chytrými žárovkami, zámky, kamerami a dalšími zařízeními. Deco je také kompatibilní s hlasovým ovládáním Amazon Alexa.

Nastavení ještě jednodušší

Po vybalení jednotky Deco si uživatel nainstaluje aplikaci do mobilu, a pak jednoduše postupuje podle pokynů na displeji. Deco se o vše ostatní postará a Wi-Fi síť je nastavená a funkční během chvilky.

TP-Link HomeCare

Součástí Deco M9 Plus je také bezpečnostní balík TP-Link HomeCare, který zaručuje, že všechna zařízení v síti budou chráněna, přičemž o aktuální stav databáze hrozeb se stará společnost Trend Micro.

Účinná rodičovská kontrola dokáže omezit čas trávený online a blokovat nevhodný obsah díky specifickým profilům, které lze vytvořit zvlášť pro každého člena rodiny.

Integrovaný antivirus také pomáhá bránit proti webovým stránkám se škodlivým obsahem a chránit platební transakce prováděné na internetu.

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button