Novinky

TP-Link představuje chytré žárovky s ovládáním pomocí mobilních zařízení a hlasových asistentů

Společnost TP-Link uvádí na český trh chytré Wi-Fi žárovky řady LB. Všechny modely jsou ovladatelné bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi, stmívatelné a až o 80 % energeticky méně náročné než klasické žárovky při stejném světelném toku. TP-Link nabízí žárovky s výkonem 8-11 W, což odpovídá přibližně tradičním žárovkám 50-75 W. Jednotlivé modely se liší i dalšími možnostmi, jako je nastavení teploty bílého nebo barevného odstínu světla podle denního rytmu.

LB130_01

Široké možnosti nastavení a programování osvětlení

Pomocí ovládací aplikace je možné měnit různé parametry osvětlení. Od prostého nastavení jasu (modely LB100 a 110) po barevnou teplotu (model LB120) či dokonce barevný odstín (LB130). Tímto způsobem lze vytvářet příjemná osvětlení pro specifické situace jako čtení, sledování televize, společenskou zábavu, odpočinek nebo spánek.

tp_link_lb

Chytré Wi-Fi žárovky je možné řídit jednotlivě i po skupinách a nastavení pro různé situace si v aplikaci uložit jako scény, které lze jednoduše přepínat ručně nebo automaticky podle časového rozvrhu. Modely LB120 a LB130 navíc dokáží nejen automaticky rozsvěcet a zhasínat podle denní doby, ale také dennímu rytmu přizpůsobovat charakter světla, aby působilo co nejpříjemněji a nejpřirozeněji.

Ovládání osvětlení domácnosti na dálku

Chytré žárovky řady LB lze ovládat pomocí bezdrátového připojení Wi-Fi kdykoli
a odkudkoli bez dodatečných hardwarových zařízení. Výrobce k tomuto účelu poskytuje bezplatnou aplikaci Kasa pro zařízení se systémem Android nebo iOS (verze 8 nebo vyšší). Žárovky TP-Link řady LB lze rovněž spárovat s ovládacími zařízeními pro inteligentní domácnost Amazon Echo, Dot, Tap a dalšími, která podporují hlasové ovládání.

tp_link_lb2

Klíčové vlastnosti:

  • Ovládání svítidel na dálku tabletem nebo chytrým telefonem pomocí bezplatné aplikace pro iOS a Android
  • Jemné vyladění osvětlení včetně regulace jasu, teploty bílé a barvy světla
  • Možnost ovládání hlasem při propojení s digitální osobní asistentkou Amazon Alexa
  • Automatické přizpůsobování charakteru světla podle denní doby
  • Sledování spotřeby energie v reálném čase
  • Úspora energie až 80 % oproti tradiční žárovce s odpovídajícím světelným tokem
  • Nevyžaduje žádný další hardware – šroubuje se do standardní patice a připojuje přímo
    k domácí Wi-Fi síti

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button