AktualityNovinkyRecenze

Power Banka TP-Link PB50 : Energie sbalená na cesty

Léto, to je doba cestování všeho druhu. A s ním samozřejmě  přichází riziko, že člověk zažije odříznutí od světa v podobě absence elektrické zásuvky a následného vybití životně důležitého telefonu. Na hory, do stanu nebo na cestování vlakem, kde je přítomnost klasické zástrčky u sedadla stále spíše otázka štěstí než standardu se nabízí poměrně elegantní řešení v podobně cenově ne příliš nákladné power banky. Vyplatí se do přenosné nabíječky investovat? Abychom vám mohli odpovědět tuto otázku, důkladně jsme vyzkoušeli Power Banku BP50 firmy  TP-Link.

Snímek obrazovky 2015-08-23 v 20.27.49

Power Banka s cenou kolem jednoho tisíce korun prošla v minulých dnech vskutku přísným redakčním testem. Jestli si máte za to, že jediným parametrem, který při výběru těchto zařízení rozhoduje je kapacita samotné baterie, dnešní recenze vás vyvede z omylu. Samozřejmě je to ten zdaleka nejpodstatnější faktor. Kapacita našeho účastníka byla 10 000mAh. Už při letmém pohledu na internetové eshopy zjistíme, že se jedná o hezký průměr. Za podobnou cenu najdeme produkty s poloviční kapacitou, i s kapacitou o polovinu vetší.

IMG_2732[1]

Úhledná krabička už při letmém potěžkání dává najevo, že máme co dočinění s velkou kapacitou. Kromě samotné externí baterie najdeme v balení ještě USB kabel s micro USB konektorem pro nabíjení samotné Power banky, látkový pytlík na cesty a návod. Samotný látkový obal dává najevo, že se zde při vývoji přemýšlelo. Hlavní využití externí baterie totiž nespočívá doma, ale na cestách.

IMG_2734[1]

Samotná Power banka je vyrobena z plastu, který krásně sedí v ruce, je příjemný na dotyk a z ruky vám jen tak nevyklouzne. Na obou koncích potom najdeme kov. Velká kapacita si samozřejmě vybírá svou daň na váze, celé zařízení váží necelých 300 gramů, tedy asi třikrát více než váš mobilní telefon. Celkově působí toto zařízení atraktivně, nutno ale podotknout, že konkurence už mnohdy za podobné peníze nabízí celohliníkový plášť.

IMG_2747[1]

Pro kontrolu stavu nabití slouží čtyři LED kontrolky, které se aktivují tlačítkem na boku Power banky. Při nabíjení samotné baterie pak kontrolky ukazují, na kolik procent je zařízení nabito. Pokud je baterie nabitá z poloviny, svítí dvě kontrolky a třetí bude blikat. Vždy tak víte, kolik energie ještě zbývá, případně z jaké části je již zařízení nabito. Z nuly se Power Banka nabije asi za čtyři až pět hodin. Záleží na adaptéru, který není součástí balení. Při napájení z počítače je doba samozřejmě delší. Kapacita postačila na čtyři  dobití iPhonu 5. Téměř dvakrát potom dobijete iPad Mini, nebo jednou iPad Air. Doba nabíjení je téměř totožná jako bychom telefon nabíjeni z klasické nabíječky.

IMG_2738[1]

Dva USB konektory jsou nejsou totožné. Jeden z označením 1A slouží k dobíjení telefonu, pokud to této zdířky připojíte iPad, tablet se nebude nabíjet vůbec. K dobíjení větších zařízení slouží druhý konektor z označením 2A. Zde nabijete například tablety. Pokud do tohoto USB připojíte telefon, nic se nestane, Power Banka totiž sama omezí dodávanou energii jako by byl telefon zapojen ve vedlejším USB.

Uživatelé Androidu nebo Windows Phone mají výhodu v tom, že výrobcem dodávaný Micro USB kabel lze použít jak k dobíjení samotné Power banky, tak i telefonů. My s iPhony hold nesmíme zapomenout na přibalení obou kabelů. Z tohoto drobného nedostatku ale rozhodně nemůžeme vinit výrobce.

IMG_2745[1]

Kdo se rozhodne pro pořízení tohoto konkrétního modelu, určitě nebude zklamán. Je samozřejmě na daném uživateli, jestli bude preferovat co nejnižší cenu na úkor zpracování, či slabší kapacity nebo si radši připlatí za vrcholnější model. TP-Link PB50 určitě nabízí zajímavý kompromis mezi jednotlivými kritériemi.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button