Aplikace iOSiOS

S touto aplikací se stane parkování v Praze hračkou


Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

Firma Stokkur Software, zabývající se vývojem mobilních aplikací, vydala novou aplikaci Parkování v Praze, se kterou zaparkujete v hlavním městě bez sebemenších problémů. Na podzim loňského roku byly zavedeny nové parkovací zóny na Praze 3, 5, 6 a 8. Nový systém zkomplikoval parkování mnoha řidičům. Orientovat se v parkovacích stáních, jejích tarifech a způsobu placení může být proto komplikované. Aplikace Parkování v Praze tento problém elegantně řeší, což ocení každý motorista.

cover_image

Všechny parkovací stání jsou barevně vyznačeny na mapě Prahy. Kromě nových zón obsahuje aplikace i původní parkovací zóny na Praze 1, 2, 3 a 7, včetně rozmístění parkovacích automatů. Po kliknutí na určitou zónu se zobrazí informace o aktuálním a následujícím tarifu včetně časového intervalu a hodinové sazby. V nových zónách je možné stiskem tlačítka VPH (Virtuální parkovací hodiny) se dostat na oficiální platební bránu ve webovém prohlížeči. Parkovací zóna, stejně jako SPZ bude v platebním systému předvyplněna.

Unikátní funkcí je zobrazení pouze parkovací stání zdarma pro aktuální čas. To se hodí zejména ve večerních hodinách a víkendech, kdy některé zóny nejsou zpoplatněny. Aplikace si pamatuje polohu zaparkovaného auta a nabízí navigaci přímo v aplikaci, nebo pomocí map od Applu a Googlu. Navigaci lze použít i při vyhledávání parkovacích automatů nebo veřejných parkovišť.

V detailu parkoviště je možné vidět počet volných parkovacích míst, případně si lze parkovací stání rezervovat. Aplikace momentálně obsahuje více než 30 parkovišť a další se připravují. Po zaparkování auta si může řidič nastavit parkovací hodiny, které jej budou informovat jak se bude blížit čas, kdy mu bude končit platnost parkovacího lístku. Příjemným bonusem na závěr je fakt, že aplikace kompletně zdarma.

Parkování v Praze
Parkování v Praze
  • Parkování v Praze Screenshot
  • Parkování v Praze Screenshot
  • Parkování v Praze Screenshot
  • Parkování v Praze Screenshot
  • Parkování v Praze Screenshot

Zdroj: TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close