Novinky

Touch ID integrované do displeje? Známý leaker napovídá, že se tato funkce blíží

Funkce Touch ID se poprvé objevila v iPhonu 5S, který jste mohli odemknout otiskem vašeho prstu. O tuto funkci jsme přišli s příchodem iPhonu X, který zcela odstranil Home Button z iPhonu a nahradil Touch ID funkcí Face ID. Včera jeden známý a důvěryhodný leaker přišel se spekulací, že Apple dost možná vyvíjí novou generaci Touch ID. Spekulace mluví o tom, že by se Touch ID mohlo nově skrývat zcela pod displejem, tudíž by stačilo pouhé přiložení prstu na obrazovku, a váš iPhone by se odemkl. 

Autorem spekulace je leaker L0vetodream, který za sebou má řadu správně určených spekulací. L0vetodream správně předpověděl třeba modely iPhonu 12, HomePod mini, nebo Apple Watch Series 6. 

Zvykem leakera L0vetodream bývá, že každou spekulaci zašifruje většinou pod různé názvy, kterým mnoho lidí nerozumí. Dnešní tweet byl ale výjimkou, protože byl pochopitelný pro téměř kohokoliv.

https://twitter.com/L0vetodream/status/1316988346950823937

Mesa uts for iPhone,” Mesa je pojmenování pro Touch ID, které Apple občas používá. Uts známená under the screen, tudíž pod obrazovkou. A for iPhone je pro iPhone. Můžeme si z toho tedy odvodit, že leaker tweetem nejspíše myslí příchod nové poddisplejové technologie do budoucího iPhonu. Jak můžete sami vidět, ve spekulaci není žádné přesné datum ani očíslování, tudíž si nemůžeme přesněji odvodit o jakou generaci iPhonu by mohlo jít. 

Touch ID integrované v displeji si přálo už mnoho uživatelů po delší dobu. V době koronavirové je Face ID často nepoužitelné, tudíž by bylo ideální mít Face ID i Touch ID v telefonu zabudované zároveň.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button