Novinky

Tohle s Touch ID nehrozí: Matka ukázala, jak její iPhone X odemkl desetiletý syn

Apple investoval do Face ID obrovské množství času a úsilí. Při zářijové premiéře se nás snažil přesvědčit, že jde o daleko efektivnější formu zabezpečení, než jakého lze dosáhnout s Touch ID. O to více musí inženýry v Cupertinu zabolet poslední zprávy o dvojčatech, které si navzájem iPhone X odemknout, případně videa, kde složitá technologie podlehne oklamání relativně levnou maskou. Podle Applu existuje šance 1:1000 000, že ve svém okolí najdete osobu, která dokáže váš iPhone X odemknout. Toto tvrzení jde proti videu, které zveřejnila matka desetiletého syna, který bez sebemenších obtíží dokázal její iPhone X odemknout.

Ačkoli si jsou oba hlavní aktéři videa podobní, nejde přehlédnout fakt, že jde o dvě různě staré osoby odlišného pohlaví. Mezi komunitou se okamžitě začalo bouřlivě diskutovat nad tím, jak se něco takového může stát. Podle některých spekulací může za selhání Face ID osvětlení či algoritmy neuronového enginu. V každém případě nelze rozporovat skutečnost, že k něčemu podobnému by rozhodně dojít nemělo, rozhodně ne u smartphonu s cenou začínající na 30 tisících. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se k tomu vyjádří tiskové oddělení Applu. S nejvyšší pravděpodobností lze očekávat brzkou aktualizaci, která problém s chybnou detekcí vyřeší.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Face ID pracuje s určitou prahovou hodnotou, kdy se v průběhu doby učí poznávat svého majitele. Zachycenou situaci na videu si lze tedy vysvětlit jako jeden z vedlejších efektů. Je proto otázkou, zda by k něčemu podobnému došlo, kdyby matka svůj iPhone X používala déle a Face ID by mělo lépe zpracovanou její tvář.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button