TerminalTipy a triky

Tipy pro Terminal – přidejte mezery mezi ikony v Docku

Jestliže se neustále uklikáváte a spouštíte nesprávné aplikace (xchat místo terminálu, protože mají podobné ikony, …), velkou pomocí může být vizuální oddělení ikon přidáním mezer do docku. Přidáním mezer, můžete seskupovat související ikony dohromady pro snadné použití. Ale je to právě vizuální rozdíl, který zabrání kliknutí na ty špatné.

Spusťte aplikaci Terminal a vložte příkaz:

defaults write com.apple.dock persistent-apps -array-add '{"tile-type"="spacer-tile";}'
Restartuje Dock příkazem: killall Dock

Po restartu Docku, uvidíte mezeru na pravé straně. Stačí kliknout a přetáhnout ji kamkoliv potřebujete a můžete znovu spustit v Terminálu tento příkaz pro vytvoření tolika mezer, kolik chcete. A stejně jako všechny ostatní ikony docku, můžete kliknout pravým tlačítkem myši a mezeru odstranit, nebo ji stačí přetáhnout mimo dock. Pamatujte si, zadejte killall Dock k restartování doku, aby se změny projevily.

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button