TerminalTipy a triky

Tipy pro Terminal – poslední spuštěné položky v Docku

Vytvořte si v docku složku naposledy spuštěných položek.

Spusťte aplikaci Terminal a vložte příkaz:

 defaults write com.apple.dock persistent-others -array-add '{ "tile-data" = { "list-type" = 1; }; "tile-type" = "recents-tile"; }' 

Ujistěte se, že příkaz je do Terminálu vložen jako jeden řádek.

Restartuje Dock příkazem v terminálu:

killall Dock

Po restartování Docku se vedle koše objeví nový balík ikon s naposledy spuštěnými položkami.

Kliknutí pravým tlačítem na balík ikon si lze vybrat zda chcete zobrazit poslední spuštěné aplikace, naposledy otevřené dokumenty, připojené servery, oblíbené svazky pevných disků nebo oblíbené položky.

Spuštěním příkazu znovu lze vytvořit balík ikon pro každou z naposledy otevřených položek. 

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

7 Komentáře

 1. Díky za tip.Budete psát někdy článek o certifikaci Apple?Myslim, že nebudu sám kdo by si o tom přečetl rád více informací.

 2. Článek o certifikaci Apple rádi napíšeme. Já si dělám certifikaci v zahraničí, ale pokusím se získat nějaké informace jak na to v Česku. Máte na mysli nějakou konkrétní certifikaci?

  1. Tak to je naprosto skvelé.Dříve nez jsem par lety switchnul na Mac tak jsem si udělal certifikace na Microsoft.Zkoušky se daly dělat zde např. v Gopasu. Dali se koupit elektronicke elearningove testy, které Vás na zkoušku připraví. Simulují ostré testy.Zajímalo by mne typy kurzů a cena zkoušek. Uvítal bych moc i Vaše postřehy, dojmy…

   1. Ja myslim, ze je to prave Gopas kdo dela jako jediny skoleni Apple. Bohuzel jsem na jejich strankach nenasel ani zminku o certifikaci. Ve Velke Britani kde si delam certifikaci ja, je posledni den skoleni moznost slozit zkousku a ziskat certifikat. Cena tady je necelych £1000, v Gopasu je to 15000,- bez DPH.

    1. Moc děkuji za info.A hlavně za Vaší ochotu a čas. Kdybyste něco potřeboval ohledně grafiky nebo animací Glasgow .Tak jsem vám k dispozici.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button