Aplikace iOSiOSiPadiPhoneNovinkyTipy a triky

Tipy pro Pokémon Go, které musíte znát

Hra pokémon GO v posledních dnech doslova zaplavila svět. Nedávno jsme vám ukazovali, jak tuto hru nainstalovat i bez nutnosti měnit vaše Apple ID (návod zde). Až vyjde oficiální aplikace v App Store, doporučujeme neoficiální verzi odinstalovat a nainstalovat tu z App Store. Dnes si ukážeme několik zásadních věcí, které vám při hraní mohou značně pomoct.

pokemon
Tipy pro Pokemon Go

Tipy pro Pokémon Go, které vám pomohou ulovit ty nejlepší Pokémony

K hraní Pokémon GO potřebujete iPhone nebo iPad se zapnutými polohovými službami a s mobilními daty. Podle předchozí věty už asi tušíte, že aplikace je opravdovým žroutem baterie. Při hraní také musíte mít stále zapnutý displej, když zařízení zamknete, hra se vypne. Proto doporučujeme ztlumit jas displeje na přijatelnou míru anebo s sebou nosit při hraní powerbanku. Bez tohoto si Pokémon GO moc nezahrajete. Mnoho dat vám ale hra nezabere. Bude vám stačit i menší datový balíček, pokud nebudete hrát opravdu nepřetržitě.

Jak chytit Pokémona bez problému?

Možná se vám několikrát stalo, že se vám nepovedlo Pokémona chytit na první pokus. Trik, který vám pomůže chytit Pokémony snáze, je v kružnicích, které se objevují u chytaného Pokémona. Čím je kruh menší, tím větší šanci na chycení máte. Zmenšení kružnice lze provést i podržením prstu na Pokémonovi. Kruhy jsou buď zelené, ty značí, že Pokémona lze chytit snadno, oranžové jsou středně složité a červené nejsložitější na chycení Pokémona. Pokud je kruh do červena, budete k chycení Pokémona potřebovat Master Pokébally nebo jiné komponenty.

1

Jak daleko je od vás jaký Pokémon?

Při hledání Pokémonů jistě nepřehlédnete tabulku „nearby”, která ukazuje Pokémony, kteří se nacházejí ve vašem okolí. Vy nevidíte, jaký Pokémon je na určitém místě, ale můžete si to jednoduše odvodit. Když si tabulku „nearby” otevřete, zobrazí se vám pod Pokémony značky připomínající stopy. Ty vám značí, jak je daný Pokémon daleko. Když se pod Pokémonem nachází jedna stopa, značí to, že daný Pokémon se nachází zhruba do sta metrů od vás. Dvě stopy značí, že se nachází do dvou set metrů a tři stopy do tří set metrů. Nápovědou, jestli se k danému Pokémonovi blížíte, vám bude ubíhající počet stop.

2

Říkáte si, že sbírání stejných Pokémonů nemá smysl? 

Omyl! Když chytíte stejného Pokémona, kterého už máte, můžete ho poslat profesoru Willowovi. Přesunutí provedete tak, že kliknete na menu-> Pokémon -> Transfer. Za váš dar vás doktor odmění sladkostmi pro Pokémony, které můžete použít pro následný vývoj Pokémonů.

3

Unavují vás stejné druhy Pokémonů?

Změňte prostředí nebo denní dobu, kdy Pokémony chytáte. Typ nalezeného Pokémona závisí na tom, kde hledáte. Například vodní Pokémoni budou s nejvyšší pravděpodobností někde u vody. Stejně tak, když jdete hrát v noci, je vyšší pravděpodobnost, že narazíte na noční Pokémony.

4 noční poke

Uvízli jste v práci nebo ve škole? 

To nevadí, stále můžete chytat. Můžete přilákat Pokémona pomocí tzv. „incense“. Když rozkliknete Pokéball, objeví se vám menu, kde kliknete na „items” a zvolíte „incense”. Tyto pasti poté můžete umístit kamkoliv chcete. Poté už stačí čekat, než za vámi přijde nějaký Pokémon. Tyto pasti také můžete kupovat v obchodě za Poké Coins, které kupujete za opravdové peníze.

5 incense

Přestalo vás bavit plýtvat Pokébally? 

Když narazíte na Pokémona a kliknete na něj, zapne se vám fotoaparát a vy chytáte Pokémona ve skutečném světě před vámi. Najednou je daný Pokémon divoký, skáče, lítá nebo běhá. Tím pádem je mnohem těžší Pokémona chytit. Pokud ale kliknete na malou ikonu v pravém horním rohu obrazovky „AR”, vypne se fotoaparát a obraz je přenesen do virtuálního světa. Zde je mnohem jednodušší Pokémona chytit. Pokémon zde zůstává na středu a hodit na něj Pokéball je mnohem jednodušší.

6 ar

K čemu jsou vejce?

Zastavili jste se u Pokéstopu a dostali jste vejce? K čemu jsou? Jednoduché! V menu vyberte bublinu s názvem Pokémon a zde přejeďte prstem doprava. Tady jsou vejce, která jste získali. Z těchto vajec se postupně vyvíjí Pokémoni. Aby se ale Pokémoni vyvinuli, musíte si dělat procházky. Chůzí se Pokémoni vyvíjí, ale nutností je, chodit s otevřenou aplikací Pokémon GO.

7 vejce

Ta pravá zábava ovšem začíná, až když pokoříte pátou úroveň. Budete se moci připojit k jednomu z herních týmů, s těmito týmy poté přebíráte různé gymy. Zkrátka vás čeká mnohem více zábavy. Zároveň doufáme, že vám náš článek s tipy pro Pokémon Go pomohl a brzy nasbíráte své oblíbence.

8 zaver

 

Tip na článek – Pokémon Go Plus: Tento náramek vám pomůže s chytáním pokémonů

Zdroj

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button