AktualityiOSiPadiPhoneNovinkyTipy a triky

5 tipů, jak prodloužit výdrž iPhonu na jedno nabití

Přestože se Apple snaží o maximální optimalizaci systémových prostředků, jejichž účelem je šetrné zacházení s energií akumulátoru, stále výdrž počítáme na jednotky hodin. V dnešním článku se tedy zaměříme na několik tipů, jak výdrž iPhonu zvýšit a oddálit tak každodenní nabíjecí rituál.

  • Vypínejte WiFi pokaždé, kdy nejste připojeni k bezdrátové síti. Možná může někomu tento tip připadat absurdní, ovšem většina uživatelů nechává bezdrátový WiFi modul permanentně aktivní. Jeho vypínáním docílíte nezanedbatelného zvýšení výdrže a proto ho záměrně uvádíme na prvním místě.

FullSizeRender 2

  • Režim letadlo v okamžiku odstřihne iPhone od veškeré komunikace s okolním světem. Jeho zapnutím dojde k deaktivaci veškerých modulů, což se může za jistých okolností hodit. Aktivováním režimu letadlo lze provést vyvoláním kontrolního centra (Command Center) a klepnutím na příslušnou ikonu.

IMG_0241-780x296

  • Pokud máte posledních pár procent energie, vyplatí se rozhodně zauvažovat nad zapnutím režimu Nerušit. Ten umlčí všechna upozornění na příchozí hovory, zprávy a notifikace při zamknuté obrazovce.

IMG_0245-780x349

  • Poměrně zajímavé úspory energie lze dosáhnout vypnutím animací a paralaxních efektů ikon. Sice tím přijdete o vizuální efekty při procházení systémových nabídek, nicméně v situacích, kdy potřebujete co nejdelší výdrž, snadno jejich absenci oželíte. Stačí přejít do Nastavení, zvolit položku Obecné -> Zpřístupnění -> Omezit pohyb.

FullSizeRender

  • V aktuální verzi operačního systému iOS 9 je integrován režim nízké spotřeby, který omezí funkce vyzvedávání pošty, zamezí aktualizaci aplikací na pozadí, automatické stahování a některé vizuální efekty. Jeho aktivace je indikována žlutým zbarvením ikony baterie v horní části obrazovky.

FullSizeRender-2

V situacích, kdy je zdroj elektřiny v nedohlednu či například potřebujete vydržet s posledními procenty v akumulátoru, zkuste si na naše tipy vzpomenout. Vhodnou kombinací lze výrazně prodloužit výdrž na jedno nabití. Pokud máte vlastní tipy, jak uspořit drahocennou energii v iPhonu, můžete se o ně podělit v diskuzi pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. Vypnutím polohových služeb lze také docílit úspory energie, stejně tak snížením jasu. Do článku jsme vybrali pět tipů, kterými lze podle nás docílit největší úspory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button