Tipy a triky

Tip: vytvořte si unikátní tapetu pro iPhone z mapových podkladů

Neexistuje nic horšího než mít na displeji iPhonu stále tu stejnou tapetu. Z toho důvodu vám každou neděli servírujeme nové kousky v seriálu Tapeta na týden. Pokud však chcete být ještě o chlup originálnější, máme pro vás tip na webovou službu, s jejíž pomocí si můžete vytvořit jedinečnou tapetu z mapových podkladů. Projekt Alvar Carto se primárně zaměřuje na tvorbu unikátních plakátů vytvořených z map.

Na webu lze ovšem využít zajímavou službu (odkaz zde), která je určena všem majitelům chytrých telefonů. Doslova na pár kliknutí si můžete vytvořit originální pozadí pro váš iPhone. V levém sloupci stačí pouze zadat město, barvu a konkrétní zařízení. Systém automaticky vezme mapová data a převede na minimalistickou mapu. Na monitoru zároveň uvidíte živý náhled tapety, který lze dále přizpůsobit, například přiblížením, oddálením či centrováním. Následně už stačí kliknout na tlačítko “Generate” a tapetu stáhnout do počítače.

Pokud vás možnost vytvoření vlastní tapety neoslovila, nezapomeňte navštívit naši rubriku Tapeta na týden, kde najdete stovky originální tapet přizpůsobených pro displeje iPhonu, iPadu, Macu a Apple Watch.

Tapeta na týden #103

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button