NovinkyTipy a triky

Tip na OS X aplikaci: Wimoweh – udržujte svůj Mac vzhůru

Všichni jsme již někdy spustili úlohu kdy jsme konvertovali video nebo stahovali velký soubor a v průběhu procesu odešli od počítače. Když jsme se vrátili, zjistili jsme, že se Mac uspal ještě předtím než úloha skončila a museli jsme začít znovu.

Lze samozřejmě změnit nastavení v Předvolbách systému, ale budete muset nezapomenout jej vrátit zpět až skončíte. A přiznejme si, nebudeme si to pokaždé pamatovat. Dobrá zpráva je, že již nemusíte. Je tu Wimoweh – CCRN Ltd – aplikace, která udrží váš Mac vzhůru. Nastavíte si, při kterých spuštěných aplikacích chcete Mac nechat běžet a Mac se neuspí.

Pravděpodobě nejlepším způsobem jak používat Wimoweh – CCRN Ltd je jej nechat běžet napozadí. Při prvním spuštění vyhledejte jeho ikonu v menu baru a z rozbalovací nabídky vyberte Open at login.

wimoweh01

Nyní musíte určit, které aplikace má Wimoweh – CCRN Ltd hlídat. Wimoweh – CCRN Ltd funguje tak, že místo toho aby jednoduše udržoval váš Mac vzhůru po celou dobu, tak si nadefinujete, že při spuštění určitých aplikací prostě Mac neusne. Pokud, ale ani jedna z nadefinovaných aplikací není spuštěná tak Mac usne jako obvykle.

Pro nastavení, při kterých aplikacích má Mac zůstat vzhůru klikneme v menu baru na ikonu Wimoweh – CCRN Ltd a z rozbalovacího menu vybereme Never Sleep Whilst Running. Otevře se nám seznam se všemi právě spuštěnými aplikacemi. Stačí vybrat ty, při kterých má Mac zůstat vzhůru.

wimoweh02

Samozřejmě, slyším některé z vás jak říkají “To není nic nového – je tu Caffeine!” Z valné většiny s vámi budu souhlasit, ale přeci jen Caffeine buď počítač nechá usnout a nebo ne. A musíte si vzpomenout na to, že ho musíte zapnout předtím než od počítače odejdete. S Wimoweh – CCRN Ltd nemusíte, bude si to po prvním nastavení pamatovat za vás. A to hodnotím jako velké plus.

[appstore id=610341008] [app url=”http://clkuk.tradedoubler.com/click?p=211219&a=2129583&url=https%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fcz%2Fapp%2Fwimoweh%2Fid610341008%3Fmt%3D12%26uo%3D4%26partnerId%3D2003″]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button