iOSiPadiPhoneiPod

Tip na iOS aplikaci: Zapádluj! – Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

Aplikace pro vodáky mapuje české řeky a jejich okolí

[appstore id=678366304]
Společnost Bioport Software Labs, zabývající se vývojem iOS a Android aplikací, připravila na letošní vodáckou sezónu aplikaci Zapádluj!, která funguje na komunitním principu a mapuje pro vodáky důležitá místa (POI) na českých a slovenských řekách. K dnešnímu dni bylo uživateli přidáno 277 POI. Aplikace je v současné době připravená pro chytré telefony se systémem Android a iOS. Jedná se o vůbec první aplikaci navrženou přímo pro vodáky.  Bioport Software Labs se na projektu podílí společně se spřátelenou firmou COEX, která připravuje webovou verzi celé aplikace.
Zapádluj! navazuje na úspěšnou aplikaci Kde se koupat, která vznikla ve stejné spolupráci, a které se podařilo zmapovat místa ke koupání v ČR a SR. Autoři si od projektu Zapádluj! slibují podobný úspěch. Senior developer ve společnosti Bioport Software Labs Vladislav Skoumal to komentuje následovně: “Vodáctví je v Čechách fenoménem, který je celosvětově naprosto unikátní, přesto zde chyběla aplikace, která by rozumným způsobem mapovala jednotlivé “pojky” na řekách a vodákům nejen poskytla zajímavé tipy, ale i popis a hodnocení nástrah, které je na řekách čekají. Doufáme, že se aplikace stane minimálně stejně populární jako naše předchozí aplikace Kde se koupat”.
Kategorie jednotlivých POI jsou rozdělené do základních skupin. Ty lze snadno zapínat a vypínat pomocí filtrů: peřeje, jezy, nástup/výstup, vodácké prodejny/půjčovny, kempy, občerstvení, potraviny, památky a zajímavosti. Vladislav Skoumal k obsahu aplikace dále dodává: “Nemapujeme věci, které jsou už teď na mapě dobře vidět a je zřejmý jejich význam, např. železniční a autobusové stanice, mosty přes řeku, osady, přítoky. Zaměřili jsme se na kategorie, které mohou být pro vodáky opravdu významné. Mezi takové patří např. rozdělení jezů na normální a nebezpečné nebo peřejí podle mezinárodně uznávané stupnice.”
Cílovou skupinou této aplikace jsou převážně vodáci, kteří na řeky vyrážejí jednou až dvakrát ročně a hodí se jim užitečné informace od zkušenějších nebo daného místa znalých vodáků. Zapádluj! se však „šikne“ i hobby a profesionálním vodákům, pro které mohou být zásadní informace o nebezpečných úsecích řeky otázkou života a smrti. Autoři aplikace doufají, že právě tato skupina milovníků řek se bude velkou měrou podílet na obsahu aplikace.

Hlavní funkce:

  • plán plavby – seznam míst dolů po proudu včetně vzdálenosti po řece
  • filtrování míst podle typu (kempy, jezy, atd.)
  • možnost spustit navigaci na vybrané místo (autem, pěšky, veřejnou dopravou)
  • mapa se všemi místy
  • fotografie, komentáře a hodnocení jednotlivých míst
  • přidávání míst přímo z aplikace
  • optimalizováno pro iPad
  • vyhledávání míst podle názvu nebo lokality

Cena a dostupnost:

Zdarma na AppStore i Google Play

Podporované jazyky:

čeština

Web

[app url=”https://linkmaker.itunes.apple.com/cz/http%3A%2F%2Fclkuk.tradedoubler.com%2Fclick%3Fp%3D211219%26a%3D2129583%26url%3Dhttps%3A%2F%2Fitunes.apple.com%2Fcz%2Fapp%2Fzapadluj!%2Fid678366304%3Fmt%3D8%26uo%3D4%26partnerId%3D2003″]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button