Novinky

Tim Cook v novém videu vysvětluje, že soukromí a bezpečnost je pro Apple naprostou prioritou

Společnost Apple proměnila soukromí svých uživatelů na cenný marketingový nástroj. V Cupertinu si totiž velmi dobře uvědomují, že ochrana uživatelských dat bude čím dál diskutovanějším tématem a proto se rozhodli s touto problematikou pracovat jak nejlépe umí. Výsledkem je video, v němž Tim Cook vysvětluje evropským zákazníkům nové bezpečnostní funkce, které jsou součástí iOS 15, iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8, tvOS 8 a iCloud.

Cook otevírá vážně pojatý klip tím, že zatímco jejich konkurenti se soustředili na hardware a technické parametry, Apple se vždy řídil vlastními postupy, v nichž soukromí a bezpečnost hrají klíčovou roli. Ve videu zazní prakticky všechny novinky spojené s bezpečností, které byly představeny na letošní konferenci WWDC.

Tim Cook si zároveň neodpustil poznámku, že obchodní modely Applu nejsou založené na prodeji reklamy či uživatelských dat. Samozřejmě jde o narážku na Facebook, který nemůže překousnout jednu z posledních novinek v iOS, která umožňuje zakázat aplikacím, aby sledovali uživatele během jejich používání.

V Applu jsme si dali závazek, že musíme dát našim uživatelům možnost volby, jak chtějí nakládat se svými daty a pokaždé jim nabídnout ty nejlepší možné nástroje pro udržení jejich soukromí,“ uvedl Tim Cook.

Z publikovaného videa je cítit, že Apple si dává velkou práci s tím, aby jeho uživatelé pochopili, že soukromí skutečně neberou na lehkou váhu a jde o jeden z klíčových pilířů, na němž stojí část filosofie celé značky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button