AktualityNovinky

Tim Cook se v talkshow Stephena Colberta rozpovídal o Stevu Josbovi, homosexualitě a Apple Car

Na světě není mnoho managerů, kteří by se dali považovat za celebrity. CEO Applu Tim Cook mezi ně však bezpochyby patří. Také proto se před pád dny stal prvním hostem v talkshow Stephena Colberta, což je americká obdoba našeho pořadu s Janem Krausem. Tim Cook se během necelých deseti minut rozpovídal o spoustě důležitých i důvěrných věcí. Moderátor Colbert nejprve na Cooka vytáhl zbrusu nový iPhone 6s v růžové barvě, aby si moderátor na vlastní kůži vyzkoušel 3D Touch. Tim Cook neopomněl připomenout, jak jsou fuknce nového iPhonu skvělé. Jak bývá v tomto formátu pořadu zvykem, moderátor si neodpustil malé rýpnutí. Před Timem Cookaém se totiž zeptal “Změnili jste zase nabíjecí konektor? Jestli ano, tak vás teď hned bodnu vidličkou do krku.” Host odpověděl, že můžeme být v klidu, nabíjecí konektory totiž Apple mění asi jednou za 10 let.

Stephen Colbert, right, with iPhones 6s in hand, jokes with Apple CEO Tim Cook.

Došlo však také na vážnější témata. Například když Cook vysvětloval, proč se rozhodl veřejně přiznat, že je gay. “Když jsem viděl, kolik dětí je šikanováno ve škole a dokonce odmítáno vlastními rodiči, cítil jsem obrovskou zodpovědnost tento krok udělal. Pro lidi kolem mě to žádně překvapení nebylo. Toto odráží také celou filofozii společnosti Apple, chceme opustit svět lepší, než když jsme ho poznali.” Na otázku o Apple Car odpověděl šéf Applu nepřekvapivě. Sdělil pouze formální odpověď, ze které moderátor usoudil, že Apple na vlastním autě opravdu pracuje.

https://www.youtube.com/watch?v=zuY0hXkqTWA

Tim Cook také přiznal, že nikdy neviděl žádný film se Stevem Jobsem. Osobně ho však vídával každý den a to je podle něj mnohem cennější. Steve Jobs byl podle Cookových slov úžasný člověk, se kterým byla radost pracovat a pro kterého jste prostě museli odvést ten nejlepší výkon. Svěřil se také, že zakladatel Applu mu stále chybí každý den. K tématu velké podpory charity citoval Cook slova Martina Luthera Kinga, jehož fotku má prý v kanceláři. Věta ”Co děláš pro ostatní?” , to je podle něj jeho každodenní inspirací.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button