AktualityNovinky

Apple nevyvíjí letadlo a neplánuje sloučit systémy OS X a iOS

Tim Cook se v poslední době stále častěji objevuje jako host v televizních pořadech a na dalších akcích, kde odpovídá na řadu otázek směřujících k jablečné společnosti. Stačí například vzpomenout na nedávnou talkshow Stephena Colberta, kde se rozpovídal o homosexualitě či zesnulém Stevu Jobsovi (článek zde).

boxworks15-tim-cook-13Tento týden se Tim Cook objevil v rozhovoru s Aaronem Levie, který funguje jako CEO ve firmě BoxWorks. Levie je známý pro komediální styl svých příspěvků na sociální síti Twitter a proto není divu, že diskuzi vedl v obdobném duchu.

yosemite-handoffApple se hodlá dál soustředit na nejjednodušší způsob přechodu mezi mobilní a desktopovou platformou. Sloučení do jednoho systémů odmítá a nepovažuje ho za rozumné řešení

Mezi nejzajímavější dotazy patřila otázka směřující k sloužení operačních systémů OS X a iOS. Na ni Tim Cook odpověděl, že Apple v tomto bodě nehodlá nic měnit. Naopak se bude dál snažit o řešení umožňující snadný přechod mezi oběma platformami. Zřejmě tak můžeme očekávat další navázání na funkce Continuity či Handoff. Ostatně tento koncept dává větší smysl než hledat složité cesty na sjednocení do jediného systému plného kompromisů.

V rozhovoru pochopitelně nemohla chybět zvídavá otázka na stále diskutovanější projekt elektrického vozítka. Zde jsme se pouze dozvěděli, že Apple pracuje na mnoha nových produktech a letadlo to není.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button