Novinky

Tim Cook prozradil, že Apple pracuje na revolučních technologiích, které změní automobilový průmysl

19-apple-imaybe-843-photo-667938-s-original

Ještě před několika týdny se médii šířila vlna spekulací kolem chystaného projektu Titan, jehož cílem bylo vyvinout elektromobil s logem Applu. Kalifornský výrobce nabíral stovky zaměstnanců, zakládal nová pracoviště po celém světě a investoval nemalé úsilí do navázání nových partnerství s klíčovými hráči automobilového průmyslu.

Projekt ovšem narazil na řadu výzev, které byly pro technologického giganta příliš velkým soustem, což následně vyústilo v pozastavení a návrat na startovní čáru. Tento scénář predikovali již dříve samotní zástupci předních automobilek, kteří jasně poukazovali na skutečnost, že začít vyvíjet automobil doslova na zelené louce nelze ani v nejmenším srovnávat s mobilní či výpočetní elektronikou.

apple-car-20

V průběhu diskuze Tima Cooka s akcionáři proto nikoho nepřekvapila zvídavá otázka analytiků, kteří se chtěli dozvědět maximum podrobností. Cook pochopitelně neprozradil nic konkrétního a veškerá komunikace se nesla v tradičním stylu. Dozvěděli jsme se pouze to, že Apple s velkým úsilím pracuje na revolučních technologiích, které mají změnit pohled veřejnosti na automobilový průmysl. Podle Tima Cooka se máme připravit na příchod něčeho, co přinese zcela nový zážitek z přepravy osob.

Apple-Car-Interior-700x374

CEO Applu byl také dotázán na masivní investice do výzkumu, které ani v posledním čtvrtletí nezačaly klesat. „Co se týče výzkumu a vývoje, v dohledné době hodláme pokračovat ve zvyšování výdajů v této oblasti. Jde o investici do budoucnosti, která jako jediná nabízí jistou návratnost“, dodal Tim Cook na všetečnou otázku analytiků.

Nedávné zvěsti naznačily, že Apple odložil plány na vlastní automobil a začal svou pozornost směrovat k budování platformy pro autonomní pohyb vozidel na komunikacích.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button