AktualityNovinkyRecenze

Test Urban Revolt Mobi: Překvapivě dobrá sluchátka za sympatickou cenu

Do redakce se nám na recenzi dostavila Sluchátka Mobi od společnosti Urban Revolt. Ta se v drtivé většině případů specializuje na produkci doplňků a příslušenství pro mobilní zařízení. Umí však tato značka vyrobit stylová sluchátka, která jsou navíc cenově dostupná? Odpověď na tuto otázku se dozvíte v našem testu.

Mobi_headphone_visual_red

Vzhled a konstrukce

Sluchátka nám do redakce dorazila v červeném provedení. Nabízí se však také černo-oranžová a bílá varianta. Celá konstrukce je až na drobný chromový lem vyrobena z plastu. Ten je ovšem příjemný na dotek a při prvním kontaktu působí až luxusním dojmem. Sluchátka jsou samozřejmě nastavitelná, aby se mohla přizpůsobit velikosti a tvaru vaší hlavy. Díky polstrování na spodní části mostu a kolem reproduktorů, ale také díky váze pouhých 160 gramů snadno zapomenete, že sluchátka máte na hlavě. Na druhou stranu musím říct, že konstrukce je poměrně hodně široká. Při jejich nošení však ze sebe “Otíka” rozhodně neuděláte. Celkově působí sluchátka atraktivně a moderně. Pro pohodlné přenášení se dají jedním pohybem na každé straně jednoduše zlomit, díky čemuž nezabírají příliš místa. Je ovšem trochu škoda, že výrobce v základním balení nepřidává také cestovní pouzdro.

_MG_7738

Kabel disponuje integrovaným mikrofonem a sluchátka tak lze využít pro vyřizování hlasových hovorů. Měří lehce nadprůměrných 130 cm a je odjímatelný. Do sluchátek se zapojuje konektorem pod levým reproduktorem. Zde si od nás výrobce vysloužil první pochvalu, jelikož podobné řešení je v této cenové relaci skutečné vzácné.

_MG_7737

To zároveň usnadní budoucí výměnu v momentě, kdy se kabel odporoučí do věčných lovišť, což ostatně dříve či později potká většinu sluchátek ze všech cenových pater. V průběhu testování jsme několikrát narazili na deformaci zvuku při ohnutí v místech hned za jedním z jacků. Pravděpodobně se ale jednalo o vadu našeho konkrétního kusu. Další prostor k výtkám jsme už hledali jen velmi těžko. Sluchátka se díky zploštělému kabelu nezamotávají a věřte, že například tento drobný detail v praxi častokrát oceníte.

_MG_7743

Zvuk

Kvalita samotné reprodukce nás na sluchátkách za pětistovku mile překvapila. Dočkali jsme se přirozeného podání s širokými rozsahy. Osobně preferuji výrazné basy, takže jsem si přišel skutečně na své. Klasický rock s výraznou baskytarou nebo sólo “basáka” z Red Hot Chili Peppers, bylo opravdovým potěšením pro mé zvukovody. Stejně tak výšky, které jsou snad ještě výraznější než basy, ale zároveň nejsou nijak otravné, nebo rušící. Za dobu testování jsem se snažil poslechnout všechny hlavní hudební žánry a na rovinu mohu konstatovat, že s přihlédnutím k ceně zde není co vytknout.

_MG_7742

Ovládání

Asi dvacet centimetrů od začátku kabelu je zabudován mikrofon spolu s jedním tlačítkem. Tímto prvkem můžete ovládat přehrávač, hlasové asistenty a hovory u všech hlavních operačních systémů. My se samozřejmě zajímáme hlavně o iOS, u kterého jsou spolu s Windows Phone možnosti ovládání nejširší. Jedno stisknutí znamená pauzu, dvě další písničku, tři vás posunou o skladbu zpět. Při podržení tlačítka po dobu dvou sekund si zase můžete popovídat se Siri. Stejně jednoduše se jedním krátkým, či dvousekundovým stlačením ovládá přijímání a odmítání hovorů. Všechny tyto funkce fungovaly bez problému a šlo si na ně zvyknout opravdu rychle.

_MG_7745

Závěr

Sluchátka Urban Revolt Mobi nás vzhledem ke své nízké ceně a zaměření skutečně velmi překvapila. Audiofil jistě ohrne svůj vytříbený nos, nicméně pro běžné uživatele se jedná o produkt se slušně vyváženým poměrem ceny a výkonu. Líbila se nám možnost odjímatelného kabelu, atraktivní design a kvalitní zpracování. Zamrzí pouze absence cestovního pouzdra, což lze s přihlédnutím k cenovce okolo 500 Kč snadno pochopit.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Jestli za ty peníze hrajou tak uvádíte v recenzi, tak klobouk dolů. Kdy se objevi článek s testem sportovních sluchatek, o kterych ste psali na facebooku? Ty me docela zajimaji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button