NovinkyRecenzeVidea

Test SteelSeries Siberia 350: Prvotřídní headset nejen pro hráče

Společnost SteelSeries je mezi hráčskou komunitou vnímána velmi kladně a stejně tak všechny její produkty. Pevné místo má i mimo herní svět, o čemž jsme se mohli na vlastní kůži přesvědčit v recenzi myši Rival 100. Když se nám proto naskytla možnost otestovat nedávnou novinku v podobě headsetu SteelSeries Siberia 350, neváhali jsme ani minutu.

Obsah balení: Stylově především

Již při prvním pohledu na prodejní balení je okamžitě patrné, pro koho jsou sluchátka primárně určena. Zatímco čelní strana přebalu zobrazuje barevnou variantu, na druhé straně se dozvíte všechny klíčové parametry. Uvnitř krabice se nachází pouze samotná sluchátka, nic dalšího zde nenajdete.

Steelseries_siberia_350

Konstrukce: Tohle se vážně povedlo

Steel Series Siberia 350 si můžete pořídit ve dvou barevných provedeních (černo-oranžová a bílá). Nám do redakce dorazila bílá varianta. Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou prozradím, že sluchátka vypadají naprosto fantasticky. Po konstrukční stránce nemám absolutně žádných výhrad. Za geniální řešení považuji flexibilní hlavový most, který výrazně snižuje tlak na temeno hlavy. Vnitřní stranu mušlí kryje příjemná koženka, pod níž se nachází paměťová pěna. Přestože je konstrukce z převážné části plastová, ani při extrémním kroucení nevydává žádné nepříjemné zvuky a působí nadmíru bytelně.

6d52a8f0d4070c86c9eb460865561778228f3948359ce22a726e07a33429fe64_s350_angle_01_blackorange.png__1600x784_q90_crop-scale_subsampling-2

Celkový komfort a odhlučnění nemůžeme hodnotit jinak, než kladně. Ani po několika hodinách poslechu se nedostavují nepříjemné pocity, které by vás donutily sluchátka odložit. Přestože headset nedisponuje aktivním potlačením okolních ruchů, izolace je na velmi dobré úrovni.

Sympaticky na mě zapůsobil vysouvací mikrofon, který je umístěn v levé mušli. Když ho zrovna nepotřebujete, stačí ho jednoduše zasunout. Kvalita při hovorech není nikterak oslňující a patří mezi průměr. K okamžitému ztišení slouží samostatné tlačítko s výstupkem pro lepší nahmatání.

IMG_9553

Jedinou pihou na kráse je kabel, jehož délka činí pouhých 150 centimetrů. Pokud máte notebook položený na desce stolu, je to ve finále jedno. Problém může nastat pouze u setupu s počítačem umístěným pod stolem. Samotný vodič je příjemně tuhý, díky čemuž se jen tak nezamotává a zároveň vydrží i hrubší zacházení. Zhruba 40 centimetrů pod sluchátky se nachází praktický ovladač hlasitosti.

IMG_9536

Jelikož se jedná o moderní headset určený primárně hráčům, nesmí chybět nezbytná vizuální výbava. Tu zastupuje dvojice RGB panelů, které zvládnou vykouzlit 16,8 milionů barevných odstínů. V kombinaci s perforačními mřížkami se jedná o velice stylovou záležitost, která vzbudí zájem každého, kdo sluchátka uvidí. Mile mě překvapily plynulé přechody mezi jednotlivými barvami a naprosto příkladná rovnoměrnost podsvícení.

IMG_9547

Mou původní domněnku o rozmařilosti aktuálních trendů změnila aplikace SteelSeries Engine 3. S její pomocí si můžete kromě ekvalizéru či citlivosti mikrofonu upravit také barvu a efekty podsvícení. Největší překvapení na mě ovšem čekalo v záložce GameSense. Zde si můžete nastavit, jak mají sluchátka reagovat na nejrůznější situace při hraní. To patřičně oceníte na LAN party, kde vaši spolubojovníci okamžitě vidí, jak na tom jste například s municí nebo zdravím. Posledním poznatkem k podsvícení je fakt, že sluchátka díky nim vypadají vážně fantasticky a skvěle ozdobí každý stůl.

steelseries_engine3

Zvukový projev: Nečekané překvapení

Nyní se dostáváme k meritu věci, čímž je zvukový projev. Upřímně se nepovažuji za žádného audiofila se sluchem polární lišky, nicméně za posledních několik let jsem měl možnost si poslechnout celou řadu sluchátek z nejrůznějších cenových pater. Díky tomu jsem byl před prvním poslechem poměrně dost skeptický. O to větší překvapení na mě čekalo s prvními tóny oblíbených skladeb. Zvuk je nečekaně vyrovnaný s mírným upřednostněním středů. Milovníci přebuzených basů si budou muset pohrát s pětikanálovým ekvalizérem. Výšky nejsou úplně čisté, ale rozhodně nejde o nikterak rušivý element. Výsledkem je příjemný zvuk, který se vám bude líbit. Kdyby výšky byly alespoň o chlup jiskřivější, neměl bych žádných výhrad.

SteelSeries Siberia 350 – Recenze

SteelSeries Siberia 350 jsou stylová sluchátka, která už na první pohled dávají tušit pro koho jsou určena. Po konstrukční stránce se jen těžko hledají výhrady. Se sluchátky můžete kroutit ze strany na stranu jak chcete a přesto nevydají ani náznak, který by odhalil chyby ve slícování jednotlivých dílů.

Videorecenze SteelSeries Siberia 350 jsme publikovali na našem partnerském YouTube kanálu GizLife

Výrobci se jednoduše sázka na přepracované 50mm měniče vážně vyplatila. Sluchátka disponují vlastní zvukovou kartou a k počítači se připojují prostřednictvím pozlaceného USB konektoru. Naprostou lahůdkou je implementace technologie DTS Headphone:X se softwarovou simulací 7.1 zvuku. Abych si spolehlivě ověřil všechny schopnosti, požádal jsem o pomoc s testováním kamaráda, který SteelSeries Siberia 350 proklepl v herních titulech DOOM, The Division, WarThunder a Owerwatch. Jeho resumé se neslo v pozitivních duchu bez výraznějších připomínek ke kvalitě zvuku při hraní. O to více však zkritizoval zmíněnou délku kabelu.

Verdikt

Po čtyřtýdenním testování mohu s klidným svědomím prohlásit, že SteelSeries Siberia 350 je nesmírně povedený headset s perfektně vyváženým poměrem ceny a uživatelského zážitku. Skvělá konstrukce s promyšleným systémem hlavového mostu je jednoduše fenomenální a skvěle se hodí pro dlouhé hraní či sledování filmů. Zvukový přednes odpovídá kategorii, do které tento model spadá a rozhodně se nemusí za co stydět.

IMG_9521

Podsvícené mušle jsou pomyslnou třešničkou na dortu a stejně tak aplikace SteelSeries Engine 3, která na Macu pracovala naprosto bezchybně. Pokud tedy patříte mezi hráče či hledáte univerzální sluchátka, s nimiž můžete například skypovat,  pořízením SteelSeries Siberia 350 vedle rozhodně nešlápnete.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close