NovinkyRecenze

Test chytrého teploměru iThermonitor: Povinná výbava domácí lékárničky

Kdyby mi někdo před deseti lety sdělil, že budu testovat teploměr, který se dokáže spojit s chytrým telefonem a hodinkami, asi bych si nevěřícně poklepal na čelo a dotyčného poslal na psychiatrické vyšetření. Segment nositelné elektroniky však v posledním období zažil nebývalý rozmach, což dovolilo řadě společností vyvinout celou plejádu specializovaných zařízení. Jednou z nich je firma Raiing, která stojí za produkty iThermonitor a iFertracker. V dnešním testu se zaměříme na první z nich, který lze ve zkratce definovat jako chytrý teploměr. Na otázky, jak tato malá krabička funguje, komu je určena a zda se vyplatí její pořízení, se pokusíme odpovědět v následujícím textu.

Obsah balení

Produkt nám dorazil v poloprůhledné krabičce. Kromě zařízení samotného se uvnitř nachází knoflíková baterie, 10 kusů náplastí a klíček, který využijete při výměně akumulátoru. Český distributor si zaslouží pochvalu za přiložený návod v naší mateřštině, který snadno pochopí i méně zdatní uživatelé. Po vybalení překvapí skutečně subtilní konstrukce s ergonomickými prvky. Na těle teploměru se nachází vypínací tlačítko, které zároveň slouží pro aktivaci párovacího režimu, LED dioda a senzor zajišťující snímání tělesné teploty.

_MG_9256

První použití: Snadnější už to být nemůže

Před prvním použití je nutné vložit akumulátor do těla teploměru. K zavření krytu použijete dodávaný klíček. V případě jeho ztráty poslouží stejně dobře jakákoli mince či dámský nehet. Následně je nutné z App Store stáhnout aplikaci iThermonitor, u níž se později zastavíme. Zde skláníme hlubokou poklonu vývojářům za velice povedené uživatelské rozhraní a intuitivní ovládání. Po spuštění je nezbytné provést registraci a vložit základní údaje o monitorované osobě.

_MG_9289

Před navázáním spojení je nutné krátce stisknout tlačítko na teploměru. Připevnění do oblasti podpažní jamky docílíte s pomocí dodávaných náplastí. Před nalepením na pokožku doporučujeme pečlivě vybrat konkrétní místo. Co se týče pocitů při nošení, v případě správné aplikace iThermonitor na sobě vůbec necítíte. Frekvence měření probíhá každé 4 vteřiny.

Aplikace: Intuitivnost v každém dotyku

Ke komunikaci s teploměrem slouží stejnojmenná aplikaci, která je v App Store dostupná zdarma. Jak jsme nakousli o pár řádků výše, ovládání veškerých funkcí je naprosto intuitivní a zvládne ho každý, kdo má alespoň minimální zkušenosti s chytrým telefonem. Po spuštění se zobrazí hlavní karta, na níž se objeví aktuální teplota a další data. Prostřednictvím ikony v levém dolním rohu lze přidávat údaje o podaných lécích, upozornění na další dávku a textové poznámky.

Druhá karta zobrazuje graf s vývojem teploty. Při kliknutí na konkrétní místo křivky vyskočí detail s přesným časem a naměřenou hodnotou. V sekci nastavení aplikace si uživatel může nastavit celou řadu položek a to včetně upozornění na vysokou či nízkou teplotu. Nechybí ani možnost propojení s nativní aplikací Zdraví v iOS. Pochválit musíme bezproblémovou komunikaci a relativně slušný dosah v řádu několika metrů. Přesnost měření jsme ověřovali s pomocí klasického teploměru, přičemž obě zařízení při všech pokusech ukázala stejné teploty.

Snímek obrazovky 2016-04-10 v 21.54.15

Praktické zkušenosti: Překvapivě užitečný

Díky přibaleným náplastím je zařízení téměř okamžitě připraveno k používání. Na výsledky prvního měření je však třeba vyčkat několik minut, dokud se celá konstrukce iThermonitoru kompletně neprohřeje. Teploměr tedy není příliš vhodný na rychlé zjištění teploty, ale na dlouhodobější monitoring. Samotné nošení nijak neruší a po pár minutách přestanete zařízení na pokožce zcela vnímat.

_MG_9302

Rodiče jistě ocení funkci upozornění na ztrátu signálu či překročení předem nadefinované teploty. Opomenout nesmíme ani možnost analýzy využívající Thermia databázi dětské nemocnice v Bostonu. Jelikož jsou data synchronizována do cloudu, lze k nim přistupovat téměř odkudkoli. Příjemným bonusem je aplikace pro chytré hodinky Apple Watch.

_MG_9293Verdikt

Společnost Raiing názorně ukázala, jak lze technologický vývoj v oblasti nositelné elektroniky smysluplně využít. Chytrý teploměr iThermonitor je skvělým pomocníkem, který rodičům výrazným způsobem ulehčí kontrolu nad horečkou a postupem nemoci. V době psaní této recenze se cena na tuzemském trhu pohybovala lehce pod hranicí 2 000 Kč, což s ohledem na míru využití považujeme za zcela adekvátní. Dle našeho názoru se jedná o skvělé zařízení, které může právem aspirovat na povinnou výbavu domácích lékárniček.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button