Novinky

Tesla začala budovat největší virtuální elektrárnu na světě

Společnost Tesla se rozhodla pustit do výstavby největší virtuální elektrárny na světě. Dějištěm se stal jih Austrálie, který se dlouhodobě potýká s nestabilitou dodávek elektřiny. Cílem projektu je zapojit 50 tisíc domácností, které budou vybaveny fotovoltaickými panely a akumulátory Powerwall 2. O mimořádnosti celého projektu mimo jiné hovoří podpora ze strany australské vlády, která veřejně ocenila snahu Tesly o zlepšení energetické situace v daném regionu.

Propagační video vysvětluje fungování plánované virtuální elektrárny na jihu Austrálie

Tesla nezapomněla ani na domácnosti s nižšími příjmy

Projekt na výstavbu virtuální elektrárny dostal zelenou již v květnu loňského roku, po čemž následovaly přípravy ke spuštění první fáze. Ta spočívá v instalaci solárních panelů a domácích baterií Powerwall 2 do zhruba tisícovky domů. Původně se kalkulovalo s postupem, kdy domácnosti dostanou potřebný hardware za výhodnější ceny. Nakonec se nezapomnělo ani na domácnosti s nižšími příjmy, které dostanou od Tesly solární panely a baterie zdarma. Celková suma potřebná k financování je odhadována 800 milionů dolarů.

Pokud vše půjde podle plánu, nově vytvořená síť by měla být schopna dodávat 250 MW ze sluneční energie a 650 MWh z akumulátorů. Zároveň půjde o vůbec největší virtuální elektrárnu na světě, která může mít zásadní vliv na vývoj energetiky v následujících letech. Jižní Austrálie tím navíc získá potřebnou stabilitu a zbaví se opakovaných výpadků proudu, které ji neustále sužují.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button