Novinky

Teplotu nám ani letos nezměří. Co zatím víme o Apple Watch Series 8?

Hodinky Apple Watch v posledních letech kladou důraz především na zdravotní funkce. V souvislosti s tím tak na povrch prosakují různé spekulace o další jablečné, již osmé, generaci. Ta měla dle prozatímních teorií konečně donést senzor pro sledování tělesné teploty. Ten by mohl být nápomocen nejen pro odhalení zvýšené tělesné teploty nebo horečky, ale i pro přesnější sledování například sportovních aktivit nebo spánku. Neslyšíme o něm ale zdaleka poprvé. První zmínky vyplouvaly už s příchodem nynější sedmé generace. Jeho příchodu jsme se ale nedočkali. 

Aktuálně všechny dosavadní informace se podle webu Bloomberg zdají zavádějící. Jmenovitě Mark Gurman tvrdí, že se minimálně letos funkce teploměru nedočkáme. Na řadu by dle všeho mohl těploměr přijít až s Apple Watch Series 9 nebo dokonce 10. Další smutnou spekulací je příchod senzoru pro měření krevního tlaku a glukózy v krvi. Ani jedna ze zmíněných funkcí se letos své premiéry nedočká.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Zdá se, že si jen tak teplotu nebo hladinu cukru v krvi pomocí Apple Watch nezměříme. Jisté ale je, že se v Cupertinu na vývoji zcela jistě pracuje. Svědčí o tom informace, které mluví o spolupráci Applu s britským startupem, stojícím za vývojem měření glukózy pomocí optických senzorů.

Co tak prozatím tušíme o budoucí generaci Apple Watch? Její design zůstane po loňské změně velmi pravděpodobně na pár let zachován. Rozšířena by mohla být funkce detekce pádu. Na jejím základě se možná dočkáme rozšíření o rozpoznání dopravních nehod, které se údajně nastěhuje také do iPhonu 14. Přijít na své by si mohli i příznivci extrémních sportů. Apple totiž pracuje na speciální odolnější verzi hodinek.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button