Novinky

Tenhle bizár jen tak něco nepřekoná. Francouzi představili kryt na smartphone vyrobený z umělé lidské kůže

Jen málokterý majitel iPhonu nebo jiného smartphonu si svůj cenný kus elektroniky nechrání krytem nebo alespoň ochranným sklem. Zadní kryt pro iPhone se navíc během let stal prostorem, pro vyjádření vlastní individuality. Někomu z telefonu trčí králičí uši, někomu zase zdobí iPhone napodobenina Mony Lisy a pro jiného zase platí, že žádný kryt není dostatečně třpytivý. Poslední hit ovšem svou bizarností bezpečně všechny tyto výtvory překonává.

iPhone 11 a Google Pixel 4 v testu kamer: rival Applu nedokázal srovnat krok

Jen si to představte, kamarád vám chce na svém iPhonu ukázat fotky, telefon si proto vezmete do ruky, když v tom zažijete šok. Povrch krytu totiž svou strukturou a vláčností až nápadně připomíná lidskou kůži. Jde totiž o obal vyrobený u umělé lidské pokožky. Nápad se zrodil v hlavě Francouze Marca Teyssiera a jeho kolegů z firmy Telecom Paris. Z nějakého důvodu si nejspíše řekli, že vyrobit kryt ze syntetické kůže je skvělý nápad. 

Tvůrci šíleného obalu pro smartphony vtipkovali, že až se o jejich výtvoru dozví u Netflixu, určitě jej budou chtít pro některou epizodu seriálu Black Mirror. Ve skutečnosti se ovšem jedná o docela pozoruhodnou technologii. Prototyp dostal název Skin-On Interface a je vodivý stejně jako lidské tělo. Proto umožňuje ovládat kapacitní dotykové displeje nebo například touchpady laptopů. Bizarní kryty proto mají potenciál rozšířit uživatelské prostředí smartphonů. Jistě se jedná o obdivuhodnou technologii, své použití ale spíše než u krytů pro telefony nalezne například v robotice. 

Zdroj
gizmodo

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button