Novinky

Temná strana síly se chystá vrátit úder: Samsung Galaxy S9 nabídne tu nejlepší možnou výbavu

Jin a jang, Jekyll a Hyde, Darth Vader a mistr Yoda – Apple a Samsung. Všechny zmíněné dvojice představují protilehlé póly, které by bez existence toho druhého ztratily smysl. Dost ale bylo poezie, rovnou se přesuneme k jádru pudla. Zatímco Apple vytahuje svá esa z rukávu vždy na konci léta, novinky od Samsungu jsou poslední roky spjaty s prvním čtvrtletím roku. Tušíte správně, řeč je o výkladní skříni mobilní divize jihokorejské společnosti, která již za pár týdnů představí zbrusu nový Samsung Galaxy S9. Stejně jako v případě Applu se kolem chystaných modelů Samsungu strhává lavina nejrůznějších spekulací, které ve větší či menší míře odhalují klíčové specifikace.

Takto bude vypadat Samsung Galaxy S9 a S9+ v šeříkově fialové variantě. Tak co, líbí?

Nejčerstvější únik informací má na svědomí světoznámý “leaker“ Evan Blass, který na svém twitterovém účtu zveřejnil finální podobu smartphonů Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+. Publikované rendery představily jihokorejské krásky v celé parádě. Z dřívějších zpráv již víme, že srdcem Galaxy S9 se stane čipset Exynos 9810 (v USA Snapdragon 845) z vlastní produkce, který doprovodí 4GB operační paměť, respektive 6 GB RAM u Galaxy S9+.

Na první pohled se může zdát, že v případě designu se toho příliš nezměnilo. Při detailnějším prozkoumání ovšem zjistíte, že rámečky při spodním a horním okraji budou opět o něco tenčí. Největší chloubou se ovšem stane duální fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, optickou stabilizací a proměnlivou clonou od f/1.5 do f/2.4. Z další výbavy samozřejmě nesmí chybět OLED displej s úhlopříčkou 5,8“ (Galaxy S9) a 6,2“ (Galaxy S9+) a rozlišením 1440 x 2960 obrazových bodů.

Díky neutuchajícím únikům známe téměř kompletní výbavu – fotografie zachycuje zadní stranu obalu s výčtem základních specifikací

Co se týče dostupnosti, Blass avizuje spuštění předobjednávek od 1. března, oficiální prodej se údajně rozjede 16. března – o finálních cenách zatím nepadla jediná zmínka. S ohledem na výbavu a produktové zařazení tipujeme částky začínající lehce nad dvaceti tisíci za základní model. Zda se má Apple a především iPhone X (recenze) čeho obávat se dozvíme v horizontu následujících dnů. Na závěr jen dodáme, že ačkoli jsme magazín věnovaný převážně Applu, Samsung Galaxy S9 si hodláme proklepnout na vlastní prsty. Těšit se proto můžete na první dojmy a srovnání s iPhonem X, coby hlavním konkurentem.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

6 Komentáře

  1. Mimochodem, jděte na YT, tam je nespočet btestů v rychlosti aplikací a tím optimalizaci systému. Oba si dává Xperia XZ premium, tedy půl roku starej model od Sony.

  2. Co z toho, když jsou to pádla jako kráva ? Až to udělaji ve 4″ a s výdrží tejden na baterku, maji moje peníze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close