Novinky

Téměř všechny uživatele iOS 12 trápí drobná, ale za to nesmírně otravná chyba

Je k disozici nová aktualizace iOS. Aktualizujte z iOS 12 beta.“ Přesně touto hláškou mě iPhone přivítal po první aktivaci displeje, kterou jsem provedl po nainstalování poslední bety iOS 12. A nejsem přitom sám, stejný problém registrují téměř všichni uživatelé iPhonů, jejichž zařízení jsou registrována v programu Apple Public Beta Software.

Tato otravná hláška v iOS 12 Beta 11 se objeví pokaždé, když odemknete iPhone

Vyskakovací okno se objevuje po každém odemknutí iPhonu, což se velice brzy začíná stávat nesmírně otravnou záležitostí. Problém se začal objevovat již od vydání poslední aktualizace iOS 12 beta 11, ovšem od včerejšího dne se objevuje s železnou pravidelností.

Řešení zatím neexistuje

Pro tuto chvíli není jasné, zda jde o problém způsobený chybou na straně serverů nebo bude Apple nucen vydat ještě jednu opravnou aktualizaci. Zároveň neexistuje ani funkční řešení, které by tuto chybu dokázalo odstranit. Na internetu lze sice nalézt návody, ovšem ty spočívají v posunutí datum zpět v čase, což má pochopitelně vliv na události uložené v kalendáři.

Celý beta program iOS 12 byl až nezvykle obsáhlý. Od černa letošního roku Apple vydal celkem 11 aktualizací, což jasně naznačuje, že vývojáři si chtějí dát opravdu záležet. Finální sestavení iOS 12 bude s nejvyšší pravděpodobností uvolněno 12. září po uvedení nových iPhonů XS.

Aktualizováno: Apple opět dokázal, v čem tkví jeho síla. Pouze několik hodin po reportování problému ze strany médií a uživatelů byla uvolněna další aktualizace iOS 12, která vyskakovací okno s chybnou hláškou opravuje.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button