iOS

Těchto 5 sportovních aplikací vás dostane do formy

Jaro se naplno přihlásilo ke slovo a dalo konec nevlídnému počasí, které nás nutilo sedět doma. Zároveň jde o ideální dobu, kdy začít shazovat přebytečná kila, která jsme poctivě nabrali během zimních seancí před monitorem či televizní obrazovkou. Než se totiž nadějeme, bude tu léto a s ním také sezóna dovolených, kdy většina z nás opráší plavky a vyrazí k vodě. A jelikož jsme na webu, který se věnuje Applu a moderním technologiím, představíme vám 5 aplikací pro iPhone, které vám pomohou na cestě za vysněnou postavou.

A picture of a man running and exercising beneath a clear sky, along a steal fence. He is wearing a red sweater with his hoodie pulled up and black shorts. In the distance below is some buildings and the sun is setting giving a nice warm light.

Endomondo

Endomondo je s uživatelskou základnou čítající 25 milionů účtů jednou z nejoblíbenějších aplikací pro měření sportovních výkonů. Mezi její přednosti patří schopnost zaznamenávání celé řady nejrůznějších sportů a motivujících funkcí. Opomenout nelze ani propracovanou sociální část, kde můžete porovnávat své pokroky s přáteli, případně odesílat povzbuzující hlasové zprávy během tréninku. Jedinou pihou na kráse je fakt, že přístup ke kompletnímu výčtu vychytávek je podmíněn měsíčním poplatkem.

bfc4ef8e3b602873af864e669f1ea953_original

[appbox appstore 333210180]

Strava

Strava sice nenabízí takový výčet sportovních aktivit, nicméně mezi cyklisty jde o jednu jasnou jedničku. Specialitou Stravy jsou takzvané segmety, respektive měření úseků a následné porovnání s ostatními uživateli, kteří jimi projeli. V praxi jde o nesmírně zajímavý motivační prvek. Za poslední roky jsem vyzkoušel řadu aplikací pro jízdu na kole, nicméně žádná z nich mi nepřirostla k srdci tolik, jako Strava.

strava

Příjemným benefitem je skvělá optimalizace, aplikace pro Apple Watch a otevřené API umožňující integraci dalších nástrojů. Za zmínku stojí aplikace Relive, která po každé vaší jízdě vytvoří efektní video s průjezdem trasy zaznamenané do mapových podkladů formou leteckého pohledu. Stejně jako u Endomonda je odemknutí všech funkcí podmíněno poplatkem. Většina uživatelů si ovšem vystačí se základní verzí, která je dostupná zdarma.

[appbox appstore 426826309]

Runkeeper

Jednou ze stálic na poli sportovních aplikací je jednoznačně Runkeeper. Aplikace prošla od svého uvedení poměrně dynamickým vývojem, který reflektoval s aktuálními trendy. Ačkoli to nemusí být z názvu patrné, Runkeeper zvládá měřit kromě běhu a chůze také jízdu na kole. Mezi nejzajímavější funkce patří Live Tracking, kdy můžete například svůj probíhající běh sdílet s přáteli, kteří uvidí váš pohyb, tempo či tepovou frekvenci v reálném čase.

Runkeeper6.0Screens-1024x607

[appbox appstore 300235330]

Sports Tracker

Pokud hledáte jednoduchou aplikaci, která vás nezasype tunou statistik, Sports Tracker je tím, co hledáte. Mobilní i webová aplikace se chlubí přivětivým uživatelským rozhraním, s němž se zorientujete během několika minut. Pro uživatele je navíc k dispozici funkce Explore, která nabízí prohlížení doporučených aktivit v okolí. Všechny statistky jsou uživateli servírovány srozumitelnou formou, což vyrovnává fakt, že aplikace postrádá českou lokalizaci.

home-iphones

[appbox appstore 426684873]

Nike+ Run Club

Jestliže bych měl jmenovat aplikaci, kterou v posledních týdnech používám nejčastěji, je to právě Nike+ Run Club. Jak už samotný název napovídá, jde o aplikaci, která je výhradně určena pro monitorování běhu – žádné další sporty trackovat nedokáže. V její prospěch hraje moderní rozhraní a skvělá aplikace s optimalizací pro Apple Watch Series 2. Nike+ Run Club je navíc kompletně zdarma a pro její plnohodnotné používání tedy není nutná žádná další investice.

nike-run-club-app-ready-for-gps-enabled-apple-watch-2-600x386

Stejně jako výše zmíněné alternativy, ani zde nechybí motivační složky či sestavování individuálních plánů. Součástí aplikace je část připomínající mix Instagramu a Facebooku, kdy každý běh můžete sdílet v doprovodu fotografie vylepšené o samolepky a další údaje. Opomenout nelze ani propracovaný systém výzev, které dokážou člověka přinutit vyběhnout v momentech, kdy se mu příliš nechce.

[appbox appstore 387771637]

Aplikací pro měření a sportovních aktivit existuje celá řada a proto budeme rádi, pokud nám do diskuze napíšete vlastní tipy, případně doplníte zkušenosti s některou z výše uvedených služeb.

Recenze: Vyzkoušeli jsme pro vás nejoblíbenější fitness aplikace

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button