Novinky

Tato iPadem ovládaná superjachta může být vaše za pouhých 340 milionů

Na trhu existuje celá řada nejrůznějších gadgetů, které můžete ovládat prostřednictvím iPadu. Pokud však máte tolik peněz, že je přehazujete vidlemi a když je nouze, použijete pár bankovek místo toaletního papíru, nějaký ten dron či robot vám je nejspíš ukradený. Chce to zkrátka něco většího; mnohem většího! Ideálním kandidátem může být ultra high-tech superjachta, nad kterou musí ukápnout slina každému milovníkovi technologií.

Tahle kráska se jmenuje Adastra a kromě toho, že sbírá jedno designové ocenění za druhým, je aktuálně na prodej za „pouhých“ 15 milionů dolarů. Název jachty pravděpodobně pochází ze sloučení latinské fráze “Ad Astra“, což znamená „ke hvězdám“. Abych byl přesný, Adastra je fakticky trimarán, na jehož palubě najdete naprosto vše, co aktuálně frčí v komunitě miliardářů.

Na jedno natankování z Londýna do New Yorku

Zmínit si zaslouží také ještě jedna věc. Celé plavidlo bylo od základů navrhováno tak, aby mělo minimální dopad na životní prostředí. Například spotřeba je o 84 % nižší než u tradičních jacht srovnatelné velikosti. S tím také souvisí operační rádius 9 000 námořních mil. To v praxi znamená, že na jedno natankování zvládne urazit cestu z Londýna do New Yorku.

Celé tajemství nízké spotřeby spočívá v tom, že během plavby se dotýká vodní hladiny pouze několik metrů čtvereční trupu. To značně snižuje celkový odpor a zároveň napomáhá také k relativně vysoké cestovní rychlosti až 26 mil za hodinu.

Jachtu lze ovládat prostřednictvím iPadu Pro

Jachta má na délku 140 stop (42 metrů) a je poměrně prostorná. Pochlubit se může pěti ložnicemi, čtyřmi koupelnami, salonkem a barem na zadní palubě. A teď přichází to nejlepší. Většinu funkcí spojených s vybavením jachty lze ovládat prostřednictvím iPadu Pro. V noci si tak můžete například zapnout osvícení spodní strany trupu, které rozzáří okolní vodu do modrých tónů.

„Po sedmi letech plavby jsme navštívili všechna místa, která jsme chtěli. Teď už pro jachtu nemáme žádné další využití. Doma navíc máme další loď, takže nastal čas Adastru prodat.“ – Anto Marden (miliardář a sběratel jachet)

Majitelem jachty je v současné době lodní magnát Anto Marden, který se ji rozhodl prodat. Pro CNN uvedl, že on a jeho manželka Elaine ji prodávají jednošue proto, že jejich cestovatelská horečka skončila – a kromě toho mají doma ještě další jachtu.

Zdroj
cnn
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close