Novinky

Tato aplikace pro iPhone X dokáže vytvářet dokonalé optické iluze

Jednou z největších novinek loňské konference WWDC 2017 bylo představení platformy ARKit pracující s rozšířenou realitou. Apple na toto téma již několikrát dodal, že v rozšiřování skutečné reality vidí daleko vyšší potenciál, než jaký nabízí virtuální realita. Z toho důvodu ARKit prochází neustálým vývojem, který vývojářům přináší nové možnosti a funkce. Aktuální verze ARKit 1.5 umožňuje například fixaci virtuálních objektů na stěny, zlepšilo se také snímání nepravidelného povrchu o zhruba 50 procent a přibyla podpora pro automatické ostření.

TrueDepth kamera v iPhonu X toho zvládne daleko víc, než by kdokoli očekával

S velmi zajímavým projektem se pochlubil švédský vývojář Peter Norrby, který plánuje již brzy uvolnit bezplatnou aplikaci The Parallax View. Prostřednictvím sociálních sítí také ukázal, co jeho software dokáže, a nutno podotknout, že jde o skutečně zajímavou podívanou. Ve své podstatě se jedná o zobrazování trojrozměrných optických iluzí. Peter Norrby se především zaměřil na uživatele iPhonu X, který disponuje pokročilým modulem schopným mapovat pohyby očí a obličeje.

Díky tomu lze na displeji iPhonu zobrazit iluzi nekonečné propasti, případně generovat 3D objekty, které navozují dojem hologramu. Video dále zachycuje, jak software pracuje s obličejovými daty v reálném čase. Nemusíte být zkušený programátor, aby vám došlo, že TrueDepth kamera v iPhonu X je skutečně zajímavé zařízení, s jehož pomocí lze docílit působivých výsledků.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Ačkoli je technologie rozšířené reality na samotném počátku, již nyní je jisté, že může jít o zajímavou cestu, jak posunout mobilní a výpočetní elektroniku na další úroveň.

Aktualizováno 6. března (10:30): aplikace The Parallax View je již bezplatně ke stažení na českém App Store.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button