Aplikace iOSiOS

Tato aplikace pro iPhone vás ochrání před podvodnými telefonáty


Warning: tempnam(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 417

Warning: unlink(): open_basedir restriction in effect. File() is not within the allowed path(s): (/data/web/virtuals/19925/virtual) in /data/web/virtuals/19925/virtual/www/wp-content/plugins/wp-appbox/inc/getappinfo.class.php on line 443

Představte si následující situaci. Zvoní vám iPhone. Na displeji vidíte neznámé číslo. Přemýšlíte, jestli to zvednout. Co když je to nějaký telemarketing, nabídka půjčky nebo něco podobně obtěžujícího? Pokud jste zrovna u počítače, možná hned zadáte volající číslo do vyhledávání. Co kdyby to šlo jednodušeji a váš iPhone uměl tato obtěžující čísla rozpoznat už ve chvíli, kdy vám volají? Díky aplikací „Zvednout to?“ to umět bude.

unspecified-3

V českém App Store je nově dostupná aplikace „Zvednout to?“, která ochrání uživatele iOS před podvodnými a obtěžujícími hovory. Kdykoliv vám bude takové číslo volat, aplikace ukáže na displeji kromě volajícího čísla i jeho popis, např. „Finanční služby“ nebo „Telemarketing“. Sami se pak můžete rozhodnout, jestli hovor přijmete, odmítnete nebo číslo rovnou zablokujete. Seznam podvodných a obtěžujících je neustále doplňován. Každý uživatel navíc může sám nahlásit další čísla a pomoct tak ostatním.

Díky využití vlastností nejnovější verze iOS 10 aplikace nevyžaduje přístup k vašim kontaktům ani seznamu hovorů, takže se nemusíte bát narušení soukromí.

unspecified-2

Aplikaci z dílny Igora Kulmana a Jana Čislinského je již nyní dostupná v Apple App Store. Kromě české verze bude brzy k dispozici i slovenská verze aplikace pod názvem „Zdvihnúť to?“.

Zvednout to? Blokování hovorů
Zvednout to? Blokování hovorů
  • Zvednout to? Blokování hovorů Screenshot
  • Zvednout to? Blokování hovorů Screenshot
  • Zvednout to? Blokování hovorů Screenshot
  • Zvednout to? Blokování hovorů Screenshot

Vývoj aplikace vydáním první verze samozřejmě nekončí. Autoři už teď pracují na nových funkcích, jako je možnost automatického blokování podvodných a obtěžujících čísel.

unspecified

V aplikaci po jejím nastavení najdete jednoduchou stránku s informacemi o aktuálnosti dat. Můžete tam také poslat zpětnou vazbu vývojářům nebo nahlásit obtěžující číslo, které ještě není v databázi. Pomůžete tak i ostatním uživatelům. Aplikace „Zvednout to?“ dokáže rozpoznat obtěžující čísla i v seznamu přijatých a zmeškaných hovorů.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close